استاندار خراسان جنوبی گفت: آنچه که دفاع مقدس را تبدیل به یک فرهنگ کرد، آرمان‌خواهی رزمندگان بود که امروز هم جهادگران باید این آرمان‌خواهی را حفظ کنند و وابسته به دولت‌ها نشوند.
کد خبر: ۱۱۲۸۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳ 25 September 2023

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی در نشست با مسوولان قرارگاه و شورا‌های جهادی استان که در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای والامقام اظهار کرد: بیان دستاورد‌های دفاع مقدس و آثار و پیامد‌های آن مهمترین محور سخنرانی روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس بود.

وی با بیان اینکه دشمن سه هدف نابودی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی را دنبال می‌کرد افزود: نابودی نظام اسلامی مهمترین هدف مثلث استکباری و صدام از تحمیل جنگ علیه ایران اسلامی بود که هشت سال طول کشید.

وی عنوان کرد: بر اساس تحلیل استراتژیست‌های غربی جنگ هشت ساله، یک و نیم برابر جنگ جهانی اول و دو برابر جنگ جهانی دوم بوده که بر ملت ایران تحمیل شده است.

استاندار خراسان‌جنوبی به بیان دستاورد‌های دفاع مقدس بر گرفته از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: جنگ تحمیلی باعث شناخت بهتر توانایی‌هایمان شد و این خود بر توان دفاعی جمهوری اسلامی افزود.

قناعت بیان کرد: از دیگر دستاورد‌های دفاع مقدس این است که کشور را از تهاجم‌های احتمالی ایمن کرده و مرز‌های فکری و معرفتی انقلابی اسلامی گسترش یافته است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یک فرهنگ و مکتب جهادی است افزود: آنچه که دفاع مقدس را تبدیل به یک فرهنگ کرد آرمان‌خواهی رزمندگان بود که امروز هم جهادگران باید این آرمان‌خواهی را حفظ کنند و وابسته به دولت‌ها نشوند.

به گفته استاندار خراسان جنوبی در تمام جنگ‌های متداول دنیا حضور در جبهه اجباری است، اما در هشت سال دفاع مقدس ایران این مسئله مطرح نبود بلکه همه گوش به فرمان حضرت امام راحل بودند و برای دفاع از کشور، داوطلبانه به جبهه‌ها می‌رفتند.
قناعت در ادامه به اقدامات ارزنده دولت سیزدهم در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در حوزه زیر ساختی، عمرانی و اقتصادی اقدامات خوبی در خراسان جنوبی رقم خورده است.

مقام عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم به طرح توسعه نهبندان پنج هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت، افزود: جذب سرمایه‌گذار یکی دیگر از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سفر به نهبندان بوده است.
قناعت عنوان کرد: ورود سرمایه‌گذار نیازمند تأمین زیرساخت‌ها است که در این زمینه هم تاکنون دولت سیزدهم اقدامات شاخصی انجام داده است.

وی در ادامه خام‌فروشی را مهمترین مشکل خراسان جنوبی دانست و بیان کرد: در طی یکسال و نیم اخیر عملیات اجرایی حدود ۱۵ واحد فرآوری در سطح استان آغاز شده که اقدام بسیار خوبی بود، اما در مقایسه با استان‌های دیگر عقب هستیم.

استاندار خراسان جنوبی یکی از دغدغه‌های مردم زیرکوه را نبود بیمارستان در این شهرستان عنوان کرد که در دولت سیزدهم این پروژه تعریف شد و اعتبار گرفت و اکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: هزار و ۸۵۰ هکتار در یک سال و نیم اخیر به محدوده شهری استان اضافه شد که برای ساخت مسکن نهضت ملی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه از جهادگران استان خواست تا در کار‌های جهادی به بحث تبیین دستاورد‌ها و اقدامات دولت و نظام اسلامی برای امیدآفرینی در جامعه ورود کنند.

قناعت تعامل و هماهنگی برای رفع موانع پیش پای گروه‌های جهادی را ضروری دانست و گفت: در این زمینه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند به گروه‌های جهادی استان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور گروه‌های جهادی مهمان باید با اعلام نیاز استان باشد، تأکید کرد: حمایت و پشتیبانی از این گروه‌های جهادی تخصصی مهمان خارج از استان نیز فقط با هماهنگی استانداری و بسیج سازندگی انجام خواهد شد.
منبع/فارس

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار