مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: 35 کودک مبتلا به اوتیسم که شرایط تحصیل در مدارس را دارند در خراسان جنوبی شناسایی شده اند که 31 دانش آموز در مدرسه اوتیسم و مابقی در مدارس استثنایی تحصیل می کنند.
کد خبر: ۱۰۳۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱ 10 April 2022

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز، در دیدار با معلمان، دانش آموزان اوتیسم و اولیای آن ها اظهار کرد: 35 کودک مبتلا به اوتیسم که شرایط تحصیل در مدارس را دارند در خراسان جنوبی شناسایی شده اند که 31 دانش آموز در مدرسه اوتیسم و مابقی در مدارس استثنایی تحصیل می کنند.

وی، با اشاره به نحوه شناسایی و جذب این دانش آموزان، تصریح کرد: اطلاع رسانی به جامعه با همکاری بهزیستی و علوم پزشکی در خصوص مراجعه بهنگام والدین ، انجام تست تخصصی اوتیسم توسط متخصصین از زمان مراجعه والدین ، انجام طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان به صورت مستمر و هرساله،از جمله راه های شناسایی و جذب کودکان مبتلا به اوتیسم در خراسان جنوبی به شمار می رود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که حداقل 3 تا 5 دانش آموز اوتیسم در هر کلاس حضور داشته و زیرنظر یک مربی آموزش می بینند، عنوان کرد: خدمات آموزشی و توانبخشی به این دسته از دانش آموزان با نیاز ویژه، صورت انفرادی از بدو تشخیص تا 3 سالگی، به صورت هر روز 4 ساعت و حداقل 25 ساعت در هفته ارائه می شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب خدمات حمایتی شامل پرداخت هزینه های درمانی،خدمات توانبخشی برون مدرسه ای، خدمات توانبخشی درون مدرسه ای با حضورکادر کاردرمان، گفتار درمان و مشاوره و پرداخت هزینه های ایاب و ذهاب دانش آموزان ارائه می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار