معاون کمیته امداد خراسان جنوبی:
معاون کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: دو هزار و ۱۱۳ حامی بسیجی خراسان‌جنوبی از ابتدای طرح «ایران مهربان» حمایت از سه هزار و ۶۷۶ فرزند یتیم و محسنین را برعهده گرفته‌اند.
کد خبر: ۱۰۱۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸ 22 November 2021
 
عبدالرحیم لطفی اظهار کرد: تعداد فرزندان یتیم دارای حامی در خراسان‌جنوبی دو هزار و ۴۲۲ نفر و تعداد فرزندان محسنین ۶ هزار و ۵۹۷ نفر است و در مجموع نیز ۹ هزار و ۱۹ نفر از کودکان و نوجوانان در طرح اکرام ایتام و محسنین در خراسان‌جنوبی دارای حامی هستند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سرانه فرزندان یتیم و محسنین ۳۹۶ هزار تومان است، گفت: سرانه هر یتیم ۸۱۷ هزار تومان و سرانه محسنین ۲۴۴ هزار تومان است.
لطفی ادامه‌داد: تعداد حامیان ایتام و محسنین در خراسان‌جنوبی ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر و سرانه حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین ۱۱۰ هزار تومان است.
وی با اشاره به برنامه عملیاتی سال جاری امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی افزود: کل درآمدهای اکرام و محسنین ما (تحقق برنامه) در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ حدود ۲۱ میلیارد و ۵۶۳ بوده که ۹۲ درصد آن نقدی و هشت درصد آن غیر نقدی بوده است.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: به منظور جذب مشارکت‌های اجتماعی مردم طی تفاهم نامه‌ای مقرر شد که ۱۴ هزار یتیم برای حامی یابی توسط بسیج جذب شوند.
لطفی ادامه داد: کمیته امداد در نظر دارد تا به لطف الهی و با اجرای طرح پویش «ایران مهربان» کلیه فرزندان ایتام و محسنین استان همزمان با سراسر کشور از نعمت حامی معنوی با سرانه هر نفر ۷۰۰ هزار تومان برخوردار گردند و این جشن را در بهار سال آینده در کنار قلوب پاک و بی آلایش به ثبت برسانند.
وی با اشاره به برخی از نتایج طرح ایران مهربان تا به امروز گفت: حمایت از ۱۷ هزار و ۱۵۶ فرزند یتیم و محسنین توسط حامیان موجود از ابتدای طرح یکی از نتایج بوده است ولی هدف‌گذاری ما حمایت از ۲۲ هزار و ۵۸۵ فرزند یتیم و محسنین است که خوشبختانه تا کنون ۱۱۴ درصد برنامه محقق شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی در زمینه جذب حامی برای ۱۴ هزار فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین توسط بسیج بیان کرد: از ابتدای پویش ایران مهران تاکنون تعداد دو هزار و ۱۱۳ حامی بسیجی حمایت از سه هزار و ۶۷۶ فرزند یتیم و محسنین را برعهده گرفته‌اند.
لطفی اظهار کرد: از این تعداد دو هزار و ۲۸۶ نفر حمایت شده دارای درآمد می‌باشند و درصد تحقق برنامه ۱۷ درصد بوده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار