استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد:
استاندار خراسان جنوبی گفت: تا دو هفته آینده، طرح های اقتصادی متناسب با ظرفیت های شهرستان نهبندان، معرفی می شوند. ملانوری با بیان این مطلب در دیدار نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نهبندان، شهرستانی با ثروت های فراوان است. وی به تشریح پتانسیل های شهرستان پرداخت و ادامه داد: کویر لوت، کوه های مینیاتوری، شرایط مساعد برای پرورش شتر، جاذبه های گردشگری، محصولات کشاورزی هر کدام به تنهایی می تواند ارزش افزوده زیادی برای شهرستان نهبندان به همراه داشته باشد.
کد خبر: ۹۶۳۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۰ 15 May 2021

استاندار از اهداف و برنامه های ستاد توسعه خاوران گفت و تصریح نمود: ما در ستاد توسعه خاوران، به صورت نقطه به نقطه، فرصت های خدادادی مناطق مختلف استان را شناسایی کرده و برای بهره‌برداری از آنها برنامه ریزی می کنیم.
ملانوری تأکید کرد: رایزنی برای یافتن متقاضیان و استقبال از سرمایه‌گذاران دارای اهلیت و صلاحیت از دیگر برنامه‌های ستاد توسعه است.
به گفته وی؛ استان برای همراهی با سرمایه گذاران توانمند و اهل کار، آمادگی کامل دارد.
وی ادامه داد: توان و تخصص سرمایه گذار، شرط بسیار مهمی در اجرای پروژه و موفقیت طرح اقتصادی می باشد.
استاندار سپس به مطالبه مردم نهبندان، مبنی بر راه اندازی طرح صنعتی استیل کورد در این شهرستان اشاره کرد.
ملانوری با تأکید بر توجیه پذیر بودن طرح صنعتی استیل کورد در شهرستان بیرجند، اظهار داشت: از آن جایی که این طرح به صورت صددرصدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود و سرمایه گذار هم تمایل به احداث کارخانه در بیرجند دارد، لذا همراهی های لازم برای اجرایی کردن این طرح با وی صورت می گیرد.
وی متذکر شد: با عنایت به مطالبه مردم شریف نهبندان، با همکاری نماینده محترم شهرستان، سایر طرح های مشابه دارای توجیه اقتصادی و البته متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل های موجود، ایجاد و راه اندازی می شود.
به گفته وی؛ تا دو هفته آینده طرح های مورد نظر معرفی شده و زمینه سرمایه گذاری و ایجاد طرح ها در شهرستان فراهم می گردد.
شایان ذکر است؛ این دیدار در تهران و با موضوع بررسی شرایط ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان نهبندان انجام شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار