معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: ۲۱ هزار متقاضی در خراسان جنوبی برای دریافت تسهیلات مسکن ملی به بانک معرفی شدند.
کد خبر: ۱۱۷۰۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۵ 09 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، علیرضا عباس زاده امروز یکشنبه، ۲۰ خرداد در هفتمین جلسه شورای مسکن که با دستور کار برنامه‌ریزی برای اتمام پروژه‌های مسکن استان برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این جلسه در خصوص تکمیل واحد‌هایی که در مرکز استان در اختیار انبوه سازان قرار دارد، بحث و تبادل نظر شد.

به گفته وی تسهیلات تکمیلی و قیمت تمام شده واحد‌ها نیز بر مبنای آخرین قیمت‌ها به پیمانکاران مجری طرح اعلام شد.

وی افزود: با هماهنگی صندوق ملی توسعه مسکن برای تأمین زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن در استان اهتمام ویژه‌ای صورت گرفت.

معاون استاندار اظهار امیدواری کرد: بخش دوم اعتبارات وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و نیرو برای تکمیل زیرساخت‌ها بزودی نهایی و ابلاغ شود تا بتوانیم ۵۲ سایت نهضت ملی مسکن استان را آغاز کنیم که البته برنامه آماده سازی ۴۷ سایت تکمیل و ابلاغ شده و مابقی نیز در دست ابلاغ است.

عباس‌زاده درخصوص تسهیلات نهضت ملی مسکن نیز گفت: برای همه افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، تسهیلات و وام پیش بینی شده و به بانک‌های استان معرفی شده‌اند.

به گفته وی بیش از ۲۱ هزار متقاضی به بانک‌های عامل استان برای گرفتن تسهیلات معرفی شده‌اند.

وی تصریح کرد: مقرر شده در یک ماه و طی سه نوبت به متقاضیانی که بانک‌های آن‌ها مشخص شده، اطلاع رسانی شود و در صورتی که مراجعه‌ای به بانک نداشته باشند، در گروه افرادی لحاظ می‌شوند که از گرفتن تسهیلات منصرف شده‌اند.

معاون استاندار تأکید کرد: در صورتی که برای متقاضیان از سوی بانک‌ها یا اداره کل راه و شهرسازی پیامکی در خصوص تعیین تکلیف تسهیلات مسکن ارسال شود، حتماً به بانک‌ها مراجعه داشته باشند، چرا که در صورت عدم مراجعه، از فهرست افرادی که خواهان دریافت تسهیلات هستند، حذف می‌شوند.

عباس زاده ادامه داد: به جز در چهار شهرستان بیرجند، قاینات، فردوس و طبس، متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان می‌توانند هم از تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸ درصد و هم از تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه با نرخ سود ۵ درصد بانک مسکن شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر استفاده کنند.

وی با اشاره به وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر قاین نیز گفت: امیدواریم بتوانیم حداکثر تا دو هفته آینده قرعه‌کشی واگذاری‌های جدید شهر قاین را نیز به مردم اعلام کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز گفت: در طرح نهضت ملی مسکن از مجموع ۱۲۴ هزار نفری که در استان متقاضی طرح نهضت ملی مسکن بودند، ۴۵ هزار نفر واجد شرایط بودند که تنها ۲۳ هزار نفر از آن‌ها واجد شرایط مؤثر بوده و مقداری آورده داشتند.

مودی با اشاره به اینکه به همه متقاضیان واجد شرایط زمین اختصاص یافته، تصریح کرد: ۹۰ درصد متقاضیان نهضت ملی مسکن عملیات اجرایی و فونداسیون را اجرا کرده و برخی نیز به مراحل پایانی رسیده است.

به گفته وی هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ متقاضی واحد‌های خود را تکمیل کرده و به مرحله نازک کاری رسانده‌اند.

وی افزود: به افرادی که تاکنون برای گرفتن تسهیلات به بانک مراجعه نداشتند با پیامک اطلاع رسانی می‌شود و در صورت عدم مراجعه از گروه اخذ کنندگان تسهیلات حذف می‌شوند و متقاضیان جدیدی که در صف انتظار قرار دارند جایگزین این افراد خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص آورده متقاضیان در بحث انبوه سازان نیز گفت: هزینه‌های اجرا شده مورد بررسی قرار گرفت و جدول پرداختی برای انبوه سازان تنظیم می‌شود.

مودی افزود: در واحد‌هایی که آماده شده، دستگاه‌های خدمات رسان بحث خدمات آن سایت را در اولویت خود قرار دهند.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار