مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها باید به‌روزرسانی شود و این فرصت‌ها به چند زبان در بستر‌های مختلف اطلاع‌رسانی شود.
کد خبر: ۱۱۶۹۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۵ 05 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، مرتضی ذاکریان امروز (۱۶ خرداد ماه) در نشستی، اظهارکرد: خراسان جنوبی استانی با ظرفیت و پتانسیل‌های بالا در حوزه سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی، صنعتی و کشاورزی استان، بیان کرد: استانی که این همه ظرفیت دارد، نباید در نقطه فعلی باشد.

او با بیان اینکه پذیرفتن رتبه‌های آخر در حوزه اقتصادی نباید برای ما عادی شود، گفت: استانی که در حوزه‌های فرهنگی، علمی، ادبی و سیاسی در رده‌های اول کشوری قرار دارد، باید در حوزه اقتصادی هم رتبه‌های برتر را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه فضای اقتصادی استان نیازمند توجه بیشتر است، ادامه داد: مدعی استان پرظرفیت هستیم و اعداد و ارقام هم این را نشان می‌دهد، اما با توجه به این ظرفیت‌ها موفق نبوده ایم.

ذاکریان نیروی انسانی کارآمد و متخصص را از ظرفیت‌های استان دانست و گفت: اقتصاد بدون انسان، معنا ندارد و در جهان مادی، انسان به بسیاری از مسائل معنا و مفهوم می‌بخشد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» بیان کرد: شاهد بودیم مردم چگونه در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید حضور پیدا کردند، اما جای سوال است چرا در برخی عرصه‌ها از جمله در حوزه‌های اقتصادی، این حضور پررنگ نیست که این مهم باید آسیب‌شناسی شود.

ذاکریان ادامه داد: اینکه می‌گوییم معادلات دشمن همواره اشتباه است به این دلیل است که مردم ایران را به خوبی نشناخته‌اند.

وی با بیان اینکه مردم ما قدرشناس و زمان‌شناس هستند و همواره پای انقلاب و دستاورد‌های این نظام بوده‌اند، گفت: اینکه چرا برای ورود به موضوع‌های اقتصادی دچار تردید می‌شوند باید آسیب‌شناسی شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی در این جلسه از همکاری و تلاش‌های معاونت اقتصادی برای حضور در ششمین نمایشگاه بین‌المللی اکسپو تشکر کرد و افزود: اکسپو یک رویداد بین‌المللی است که در ایران برگزار می‌شود و باید از فرصت طلایی این نمایشگاه برای استان بهره ببریم.

ذاکریان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های تخصصی باید بازیگران اصلی این رویداد باشند، اظهار کرد: در ششمین نمایشگاه اکسپو وظیفه اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تولید محتوا بود که با توجه به همدلی و تلاش‌های همکاران معاونت اقتصادی این اداره کل دست پر در نمایشگاه حضور داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای حضور در نمایشگاه‌های اکسپو برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و درازمدت داشته باشیم، بیان کرد: نباید به مدت زمان محدود برگزاری این نمایشگاه اکتفا کنیم.

او با بیان اینکه حضور سرمایه‌گذاران در این نمایشگاه به‌صورت هدفمند است، ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی دقیق برای سال‌های آینده در این نمایشگاه حضور پیدا کنیم تا بتوانیم آورده بیشتری برای استان داشته باشیم.

ذاکریان به برگزاری اولین جلسه دیدار سرمایه‌گذاران خارجی با استاندار در روز یکشنبه اشاره کرد و افزود: ۲۰ سال از عمر استان می‌گذرد، اما نشستی در این سطح نداشتیم.

وی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری یک پدیده القایی است و سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذار القا می‌کند که بقیه سرمایه‌گذاران هم در این زمینه ورود پیدا کنند.

او با بیان اینکه اگر فضای بی‌اعتمادی ایجاد شود اثر سوء دارد، گفت: حوزه سرمایه‌گذاری خارجی به‌شدت حساس و دقیق

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار