معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گفت: شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش روزانه دانشجو در ۸ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد با ظرفیت پذیرش ۸ تا ۱۰ دانشجو در هر رشته از مهر سال ۱۴۰۳ در دانشکده‌های مهندسی، هنر، ادبیات و علوم انسانی، علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه بیرجند موافقت کرد.
کد خبر: ۱۱۶۹۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۴ 05 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، سید جواد حسینی واشان، امروز ۱۶ خرداد افزود: این رشته‌ها شامل مهندسی رباتیک، مهندسی سیستم‌های انرژی گرایش سیستم‌های انرژی، صنایع دستی گرایش طراحی، صنایع دستی گرایش پژوهش، مترجمی زبان عربی، کارآفرینی گرایش سازمانی، حقوق انرژی و روانشناسی عمومی است.

وی با بیان اینکه ‏ایجاد رشته‌های مذکور با توجه به سیاست‌های کلان توسعه رشته‌ها صورت گرفته است، گفت: از آنجایی که تاکنون تحصیل و پژوهش در این رشته‌ها در سطح دانشگاه‌های منطقه مقدور نبود، تاسیس این مقاطع تکمیلی مزیتی برای دانشجویان و توسعه منطقه است.

حسینی واشان با بیان اینکه با تاسیس مقاطع تحصیلات تکمیلی در این رشته ها، شاهد رشد و اعتلای آموزش دانشگاهی و ارتقای شاخص‌های پژوهشی دانشگاه بیرجند خواهیم بود گفت: هم اکنون ۳ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و هزار دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار