سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۳۳ درصد تعهد اشتغال به مرز اختصاص یافت، گفت: برای تحقق این مهم برنامه ویژه‌ای به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۶۹۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۹ 02 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، مهدی جعفری امروز یکشنبه ۱۳ خرداد در کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: در سال جاری برای خراسان جنوبی تعهد ایجاد ۹ هزار و ۵۲۸ اشتغال و بالغ بر ۱۳۴ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر اینکه تمرکز و هدف‌گذاری ما برای ایجاد اشتغال بیشتر از تعهد استان است، ادامه داد: بیشترین تعهد اشتغال استان برای بنیاد برکت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی و کمیته امداد است که باید اهتمام بیشتری نسبت به ایجاد اشتغال داشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی افزود: در سال جاری باید ۱۹ درصد ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد که میزان تعهد جامع دانشگاهیی محقق خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه در سال جاری باید ۳۳ درصد ایجاد اشتغال برای نوار مرز باشد، تأکید کرد: با توجه به اهمیت امنیت و نگه‌داشت جمعیت در مناطق مرزی برای تحقق میزان اشتغال نوار مرز برنامه ویژه‌ای به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها اعلام شد که اهتمام ویژه‌ای برای تحقق این مهم خواهند داشت.

وی بیان کرد: هنوز ابلاغ اعتبار برخی از بانک‌ها انجام نشده بود که باید مکاتبه لازم را داشته باشند تا سریعتر ابلاغ اعتبار آنان از مرکز انجام شود تا ایجاد اشتغال خراسان جنوبی شتاب بیشتری بگیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی افزود: اکنون نرخ بیکاری در خراسان جنوبی پنج درصد است که این در گذشته ۷.۴ درصد بوده که نرخ بیکاری معادل ۲.۴ درصد کاهش یافته است.

جعفری با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ خراسان جنوبی جزو استان‌های برتر در حوزه ایجاد اشتغال بوده است، گفت: این مهم با توجه به سفر‌های اول و دوم رئیس جمهور شهید به استان خراسان جنوبی و اعتباری که برای ایجاد اشتغال گذاشتند، محقق شد.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار