معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از شروع طرح نهضت آسفالت معابر روستایی استان از محل اعتبارات سال ۱۴۰۲خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۹۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۰ 30 May 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، مهندس حاجی زاده، افزود: طرح نهضت آسفالت معابر روستایی با حمایت استاندار و پیگیری نمایندگان دلسوز مردم در مجلس شورای اسلامی، همراهی دستگاه‌های نظارتی، پیگیری مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی و مشارکت فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها و با تلاش شبانه روزی همکاران بنیاد مسکن در استان و شهرستان‌ها در سطح بیش از ۲۰۰ روستای شهرستان‌های استان شروع شد.

وی افزود: پس از توزیع سهمیه هر شهرستان و مشخص شدن سهمیه هر روستا، انتخاب پیمانکاران از طریق سامانه الکترونیک دولت (ستاد) انجام و وارد فاز عملیات اجرایی شده است.

حاجی زاده بیان کرد: اعتبار اولیه قیر خراسان جنوبی حدود ۵۶.۸ میلیارد تومان بود که می‌بایست دهیاران هزینه‌های پخت و پخش و حمل آسفالت را تامین می‌کردند که به دلیل اعتبارات محدود دهیاری‌ها و وضعیت اقتصادی روستا‌های استان موضوع ۷۰ درصد تهاتر قیر در بودجه ۱۴۰۲ گنجانده شد و به منظور جلوگیری از برگشت ۳۰ درصد مابقی اعتبار قیر استان، دستگاه‌های نظارتی استان به این موضوع ورود پیدا کردند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته علاوه بر اینکه این اعتبار از استان جابجا نشد زمینه تخصیص ۵۰ میلیارد تومان قیر مازاد دیگر به استان فراهم شد و مبلغ نهایی قیر استان به حدود ۱۰۶ میلیارد تومان رسید.

وی اظهار کرد این اعتبار در سطح ۱۹۱ روستای سطح استان توزیع شده و پیش بینی می‌شود سطحی بیش از یک میلیون متر مربع در روستا‌های استان و تا پایان شهریور ماه آسفالت و تقدیم مردم عزیز و زحمتکش روستایی گردد.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: در دوسال اخیر نیز اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد تومان در راستای قیر رایگان و در بیش از ۴۹۳ روستای استان و با مساحتی بالغ بر یک میلیون و هشتصد هزار متر مربع آسفالت معابر روستایی انجام شده است.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار