استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: راه اندازی رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه خراسان جنوبی مؤثر است.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۴ 27 May 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، جواد قناعت امروز دوشنبه ۷ اردیبهشت با بیان این مطلب در دیدار اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان، بیان کرد: راه اندازی رشته پزشکی با توجه به نیاز استان به پزشک عمومی ضروری است.

وی با اشاره به زیرساخت‌های استان خراسان جنوبی در حوزه بهداشت و درمان، تصریح کرد: با راه اندازی رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، فرزندان این منطقه مجبور نیستند برای ادامه تحصیل به سایر استان‌ها مهاجرت کنند و با امنیت بیشتردر کنار خانواده خود به تحصیل ادامه می‌دهند.

قناعت گفت: با فعال شدن رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند، بالطبع زمینه برای شروع به کار دیگر رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی فراهم می‌شود.

استاندار، اهتمام هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان در راه اندازی رشته پزشکی را قابل تقدیر خواند و بر پیگیری این موضوع تا حصول نتیجه تأکید کرد.

وی کمبود پزشک عمومی و متخصص در استان را به نسبت شاخص‌های کلان ملی معضلی خواند که برای رفع آن پیگیری‌های زیادی شده و گفت: بهترین راهکار برای رفع این مشکل، بومی گزینی و جذب دانشجو در داخل استان است.

قناعت بیان کرد: راه اندازی رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، در کنار ظرفیت‌هایی که در دانشگاه علوم پزشکی استان فراهم شده، فرصت خوبی برای افزایش تعداد دانشجویان این رشته در استان و کمک به رفع مشکلات موجود است.

استاندار اظهار کرد: جذب دانشجوی پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند گامی مؤثر در توسعه خراسان جنوبی باشد.

در این جلسه گزارشی درخصوص اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی استان ارائه شد.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار