پیکر مطهر شهید جمهور امروز پنجشنبه، سوم خرداد ماه بر دوش مردم ولایتمدار و انقلابی خراسان‌جنوبی تشییع شد.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۹ 23 May 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، امروز پنج‌شنبه ۳ خرداد مراسم تشیع پیکر شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی از میدان جانبازان تا تقاطع خیابان پاسداران با بلوار شهید صیاد شیرازی آغاز شد و دلداگان و عاشقان این شهید از جای جای شهرستان‌ها و روستا‌های اطراف برای سوگواری این نماینده محبوب و دلسوز خراسان جنوبی حضور پیدا کردند.

جمع کثیری از مردم از قشر‌های مختلف از شهرستان‌های مخلف این استان خود را برای حضور در این مراسم، به محل تشییع پیکر شهدای خدمت رساندند و پیکر شهید آیت‌الله رئیسی، از میدان جانبازان به‌سمت تقاطع خیابان پاسداران با بلوار شهید صیاد شیرازی تشییع شد و سپس به طرف فرودگاه بدرقه شد و از آنجا به مشهد منتقل گردید.

پیکر رئیس جمهور محبوب عصر پنج شنبه در مشهد تدفین می‌شود.

میدان جانبازان بیرجند، سوم خرداد ۱۴۰۳ میزبان پیکر مطهر رئیس جمهور و نماینده خبرگان رهبریشان شد.

همه آمده‌اند برای یک تشییع باشکوه، مراسم راس ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح شروع شد، اما خیابان‌های منتهی به میدان جانبازان بیرجند از ساعت‌های اولیه صبح و حتی شب گذشته میزبان مردمی بود که برای بدرقه پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی آمده بودند.

مردم سختکوش و ولایی خراسان‌جنوبی در غم از دست دادن رئیس جمهور خستگی ناپذیر خود با چشم‌های اشکبارشان راهی میدان شهدا شدند.

خداحافظ‌ای داغ بر دل نشسته.

نیرو‌های ارتش و سپاه در حال حرکت به سمت محل تشییع هستند، مراسم باشکوه و مردمی اشک و بغض‌هایی که دیگر مجال نداد و در غم از دست دادن یاورشان خون می‌گریست.
مادرانی که همراه کودکانشان آمده بودن، زن ومرد پیرو جوان، کسبه و بازاری همه آمده بودند برای آخرین وداع.

پرچم و پوستر‌هایی که مردم به دست دارند، همه نشانه پیام محبوبیت شهید آیت الله رئیسی است و جهانیان امروز به چشم خود دیدند این عزیز بودن را.

ظرفیت مردم در خیابان‌ها تکمیل شده و خادم الرضا بر دوش مردم با آه و فغان در حال تشییع است.

نوای «یا زهرا» و یا «زینب» و یا «حسین» از سمت مردم در حالی که در حال حرکت به سمت میدان بلوار شهید صیاد شیرازی هستند به گوش می‌رسد.

خراسان جنوبی‌ها سنگ تمام گذاشتند و آخرین سفر استانی رئیس جمهور فقید خود را با اشک و ماتم تجربه کردند.

‌بالگرد حامل آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی به شهادت رسیدند.

پیکر شهید آیت الله رئیسی وارد بیرجند شد

پیکر مطهر آیت الله سید ابراهیم رئیسی پس از تشییع تاریخی در شهر‌های تبریز، قم و تهران روز پنجشنبه سوم خرداد در آغوش مردم خراسان جنوبی قرار گرفت تا مردم دیار خاوران میزبان آخرین سفر استانی رئیس جمهور شهید باشند.

هواپیمای حامل پیکر آیت الله رئیسی و ۲ تن از همراهان صبح امروز سوم خرداد در فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند، جایی که شهید جمهور ۸۸ روز قبل آخرین بار وارد این استان شد، به زمین نشست و مردم خراسان جنوبی در انتظار رئیس جمهور شهید و نماینده خود در مجلس خبرگان رهبری هستند تا ناباورانه و در شوکی بزرگ با خادم الرضا وداع کنند.

پیکر آیت الله رئیسی در میان حزن و اندوه مسئولان و مقامات استانی با همراهی شماری از اعضای دولت، شخصیت‌ها و مهمانان کشوری مورد استقبال قرار گرفت و پس از ادای احترام به سمت مسیر تشییع در شهر بیرجند منتقل شد.

مراسم تشییع و بدرقه رئیس جمهور شهید از میدان جانبازان بیرجند در جوار بوستان شهدای گمنام آغاز می‌شود و در مسیر بلوار پاسداران تا تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی ادامه می‌یابد؛ مسیری که سیاه پوش است و دیروز و دیشب جوانان و نوجوانان با عشق و علاقه به برپایی موکب‌های پذیرایی از تشییع کنندگان مشغول بوده‌اند.

پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی برای تشییع و تدفین به مشهد منتقل شد

پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی برای تشییع و تدفین در حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به مشهد مقدس انتقال یافت.

پیکر‌های مطهر شهدای خدمت امروز پنجشنبه، سوم خرداد ماه بر دوش مردم ولایتمدار و شهید پرور خراسان جنوبی با حضور علما، مسئولان کشوری، لشکری و استانی تشییع شد.

با وجود اینکه قرار بود آیین بدرقه و تشییع شهدای خدمت ساعت ۷:۳۰ امروز سوم خردادماه آغاز شود، اما این مراسم زودتر آغاز شد و هر لحظه خیل عظیم مردم در مسیر میدان جانبازان افزوده می‌شد و دل‌ها بی تاب حضور پیکر شهدای خدمت بود و سرانجام این انتظار به پایان رسید.

میدان جانبازان منتهی به میدان بلوار شهید صیاد شیرازی میزبان مردمی بود که با چشمان اشکبار برای آخرین بار در سال ۱۴۰۳ از رئیس جمهور و نماینده خود استقبال کردند.

امت شهیدپرور خراسان جنوبی با حضور پرشور خود پیکر مطهر شهدایی را تشییع کردند و اقشار مختلف مردم، علما، طلاب و مسئولین، مرد و زن، پیر و جوان در حالی که بر سر و سینه می‌زنند با پیکر شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان وداع کردند.

صدای یا زهرا و یا زینب و یا حسین از هر طرف به گوش می‌رسید و تسلای دل‌های عاشقانی بود که هنوز باور ندارند رئیس جمهور مردمی و نماینده خستگی ناپذیر خود را از دست داده‌اند.

خیل عظیم جمعیتی که به عشق وطن برای وداع با شهدایشان در میدان جانبازان منتهی به خیابان پاسداران حاضر شده بودند، پوستر‌هایی که تصویر شهدای راه خدمت بر روی آن رسم شده است را در دست دارند و عشق و ارادت خود را به خادمان شهیدشان فریاد می‌زنند.

در این میان پلاکارد‌هایی به چشم می‌خورد که دلنوشته‌ی مردم خطاب به شهدای خدمت است؛ مانند خداحافظ‌ای مرد خستگی ناپذیر، افتخارم این است به یک شهید رای دادم، همه ایران عزادار خادمان است، این‌ها گوشه‌ای از جملاتی است که اندوه و بهت مردم را از این غم بزرگ نشان می‌داد.

در حالی که در خراسان جنوبی آفتاب گرم و سوزانی، نیرو‌های امدادی، نظامی و انتظامی و دستگاه‌های اجرایی در حال ارائه خدمات بودند و ساعت‌ها قبل در محل برگزاری مراسم تشییع شهدا حضور یافته و موکب‌ها را در مسیر منتهی به میدان و بلوار صیاد شیرازی مستقر کردند.

از میدان جانبازان تا انتهای خیابان پاسداران منتهی به بلوار صیاد شیرازی تا چشم کار می‌کرد جمعیت مشتاقی را می‌بینیم که آمده بودند با رئیس جمهور و نماینده شهیدشان وداع کنند.

امروز در مراسم تشییع پیکر خادم الرضا (ع)، آیت الله رئیسی، جمعیتی از استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و اصفهان و اهل سنت و مهمان اتباع افغانستانی مردم خراسان جنوبی را در این مراسم تاریخی همراهی کردند تا برای آخرین بار با رئیس جمهور محبوب‌شان دیدار کنند.
خراسان جنوبی در سوم خرداد ۱۴۰۳ برای آخرین بار میزبان رئیس جمهوری بود که این بار با عطر شهادت، مهمان مردم این استان شد.
خیل جمعیت امروز در مراسم تشییع رئیس جمهور، خود گویای ارادت ملت به این خادم بزرگ بود.
پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی بعد از وداع مردم خراسان جنوبی برای تشییع و تدفین در حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به مشهد مقدس انتقال یافت.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار