مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای حل مشکل گوشت قرمز راه‌اندازی واحد‌های پرواربندی گاو و گوسفند در کشور در حال پیگیری است و از بهمن ۱۳۹۹ تا پایان سال ۱۴۰۱ مشکلاتی درباره دام کشور ایجاد شد و دام مولد زنده صادر یا به خارج کشور صادر شد که با مشکل تامین دام مواجه شدیم.
کد خبر: ۱۱۶۶۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۸ 11 May 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی،  رسید مجید موسوی امروز (شنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه) در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، اظهار کرد: سال گذشته ۱۳۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید شد و امسال خرید تضمینی گندم ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

او با بیان اینکه تنظیم بازار محصولات کشاورزی کاری سخت و طاقت‌فرساست، گفت: در این زمینه ارتباط مستقیم و مستمر با مردم مهم است و امسال کمترین مشکل را در زمینه تنظیم بازار و تامین مواد خوراکی مورد نیاز در سراسر کشور داشتیم.

وی بیان کرد: خراسان جنوبی در زمینه تامین مواد غذایی، بخصوص تولید مرغ هیچ‌وقت به منطقه قرمز نرسید و همیشه در وضعیت سبز قرار داشت.

او ادامه داد: سال گذشته خراسان جنوبی در تامین مرغ و جوجه‌ریزی رتبه بالای کشور را داشت و بیش از دو درصد مرغ کشور را تامین و مازاد بر نیاز تولید می‌کند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هیچ ممنوعیت یا محدودیتی برای صادرات مرغ به خارج از کشور وجود ندارد، افزود: تمام استان‌هایی که مازاد تولید دارند، از جمله خراسان جنوبی می‌توانند صادرات داشته باشند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: هفته آینده رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به خراسان جنوبی سفر می‌کند تا مسائل مربوط به منابع طبیعی و گلایه کشاورزان این استان پیگیری شود. همچنین درباره قنوات، کود و نهاده‌های دامی و کشاورزی که مطالبی توسط معاون استاندار خراسان جنوبی و نمایندگان مردم مطرح شد، موضوعات را به وزارتخانه منعکس و پیگیری خواهم کرد.

موسوی افزود: درباره خروج رواناب‌های خراسان جنوبی به سمت کشور افغانستان مقرر شد جلسه‌ای با حضور وزیر نیرو و مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی برگزار و موضوع پیگیری شود.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار