دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: ۵۰ درصد شعب اخذ رأی در دور دوم انتخابات در حوزه شهری و ۵۰ درصد شعب هم در مناطق روستایی مستقر هستند.
کد خبر: ۱۱۶۶۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۵ 10 May 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، موسی سلیمی امروز جمعه۲۱ اردیبهشت به رسانه‌ها اظهار کرد: در دوازهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از چهار حوزه انتخابیه خراسان جنوبی، حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف به دلیل عدم کسب حد نصاب آراء به مرحله دوم کشیده شد.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی، نظامی مردم سالار است و مردم با رأی خودشان خادمین خود را انتخاب می‌کنند، ادامه داد: هرچه این انتخاب‌ها عالمانه‌تر و آگاهانه‌تر باشد این نظام و کشور تأثیرات مهمتری را بر جای می‌گذارد.

سلیمی گفت: از مجموع ۲۸۷ شعبه اخذ رأی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، ۶۷ شعبه به صورت ثابت و ۱۲۰ شعبه سیار هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان از فعال بودن ۱۴۴ شعبه شهری و ۱۴۳ روستایی در این دور از انتخابات خبر داد و گفت: ۵۰ درصد شعب انتخابات شهری و ۵۰ درصد شعب هم روستایی هستند.

وی افزود: روستا‌های با جمعیت بالای ما شعبه ثابت دارند و شعب اخذ رأی هم به تناسب واجدین شرایط تقسیم شده‌اند.

سلیمی با ذکر این نکته که شعب اخذ رأی در حوزه انتخابیه شهری بیرجند به نسبت درمیان و خوسف بیشتر است، در شهر بیرجند ۱۲۵ شعبه شهری و ۶۳ شعبه روستایی داریم.

دبیر ستاد انتخابات استان اظهار کرد: در شهرستان درمیان ۱۲ شعبه شهری و ۴۴ شعبه روستایی و در شهرستان خوسف ۷ شعبه شهری و ۳۶ شعبه روستایی فعال داریم.

وی گفت: افراد با ۱۸ سال سن تمام (متولدین ۲۱ اردیبهشت ۸۵ و ماقبل آن) و کسانی که در دور اول انتخابات در هیچ کدام از حوزه‌های انتخابیه مشارکت نکرده باشند، می‌توانند رأی خود را به صندوق بیندازند.

سلیمی گفت: رأی دهندگان با یکی از مدارک پنجگانه شامل کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت و گذرنامه می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان در پایان از فعال بودن ادارات ثبت احوال در شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف جهت رفع نقص مدارک کارت ملی و شناسنامه خبر داد.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار