کارشناس هواشناسی در خزاسان جنوبی گفت: از امروز ظهر توده هوای ناپایدار وارد خراسان جنوبی شده و هشدار سطح نارنجی نیز اعلام شده است.
کد خبر: ۱۱۶۵۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۴ 02 May 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، فاطمه زارعی گفت: براساس الگوی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر امروز با نفوذ تدریجی توده هوای ناپایدار به جو استان علاوه بر وزش باد شدید، گردو خاک، وقوع رگبار، رعدو برق، بارش تگرگ، برخورد صاعقه و در ارتفاع تشکیل مه تا روز شنبه پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به بارش گسترده در اکثر نقاط استان وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی قابل پیش بینی است و احتمال خسارت به بخش کشاورزی، قنوات و تاسیسات زیربنایی وجود دارد.

زارعی گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی که از طرف هواشناسی صادر شده باید از سفر‌های غیر ضرور، عدم استقرار و صعود به مناطق مرتفع، خودداری از اتراق، چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و... خودداری شود.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته سربیشه و خضری دشت بیاض با کمینه دمای ۱۱ درجه بالای صفر و نهبندان با بیشینه دمای ۳۵ درجه بالای صفر هستند و تغییرات دمای بیرجند نیز بین ۱۶ و ۲۸ درجه بالای صفر است.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار