شماری از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های خراسان جنوبی در حمایت از دانشجویان و اساتید آزادیخواه حامی فلسطین و محکومیت برخورد با آنان در آمریکا، روز یکشنبه در دانشگاه بیرجند تجمع کردند.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱ 28 April 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، دانشجویان و اساتید دانشگاه بیرجند امروز یکشنبه، ۹ اردیبهشت با اجتماع در مزار شهید گمنام دانشگاه بیرجند، حمایت خود را از دانشجویان معترض به جنایات رژیم جعلی صهیونیستی در غزه اعلام کردند.

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی نیز امروز در محکومیت عملکرد دولت آمریکا در برخورد با دانشجویان و اساتید آزادیخواه حامی فلسطین در مراکز پردیس‌های استان تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین و سر دادن شعار‌هایی همچون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، بر استمرار و تقویت موج جهانی حمایت و پشتیبانی از مردم مظلوم غزه تاکید کردند.

حسین فرزانه‌پور، در حاشیه مراسم تجمع دانشجویان بر علیه رژیم صهیونیستی گفت: تحولات اساسی در عرصه بین الملل و خاورمیانه رخ داده است و امروز علاوه بر کشور‌های اسلامی شاهد یک حرکت جهانی تحت عنوان بیداری انسانی بوده‌ایم.

وی افزود: ایجاد محافل علمی و دانشگاهی جهان به ویژه در ایالات متحده آمریکا و دانشگاه‌های اروپایی به نفع مساله فلسطین است که یکی از مظاهر این بیداری محسوب می‌شود.

فرزانه‌پور با بیان اینکه دانشگاهیان باید از دو جهت و منظر به این حرکت اساسی انسانی کمک کنند، اظهار کرد: سابقه جنبش‌های دانشجویی از سراسر دنیا بی‌نظیر بوده و همه دانشگاهیان بر یک مساله توافق داشته‌اند و آن حمایت از فلسطین است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند بیان کرد: امروز در کشور‌هایی که شاید خیلی از دانشجویان آن‌ها مسلمان نیستند یا دارای ادیان متعدد هستند علیه اشغالگری فلسطین و آنچه در غزه می‌گذرد، قیام کرده‌اند.

وی افزود: شاید از همه شایسته‌تر باشد که دانشجویان دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران و کارکنان مراکز آموزش عالی همبستگی خود را نسبت به آنچه در ۶۰ دانشگاه ایالات متحده آمریکا و تعداد بیشتری در اروپا می‌گذرد، اعلام کنند.

فرزانه پور گفت: تشت رسوایی آزادی اندیشه‌ها از بام افتاده و تجمع ما به این خاطر است تا از دانشجویانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفتند حمایت و پشتیبانی کنیم.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار