مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی از پیگیری برای پرداخت خسارت های سیل به بخش های مسکونی استان از سوی صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰ 28 April 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، مرتضی ذاکریان، امروز ۹ اردیبهشت در دیدار با رئیس هیئت عامل صندوق حوادث طبیعی ساختمان گفت: از توجه ویژه مسئولان صندوق حوادث طبیعی ساختمان به استان خراسان جنوبی و پرداخت خسارت‌ها به آسیب دیدگان در زلزله نهبندان، طبس و بشرویه تقدیر می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به سیل اخیر در استان و به خصوص شهرستان زیرکوه اظهارکرد: برای کمک به خانواده‌های سیل زده این شهرستان صندوق حمایت‌های لازم را داشته باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ادامه داد: از سوی مدیرعامل این صندوق قول پرداخت خسارت به خانواده‌های آسیب دیده از سیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن داده شد.

ذاکریان با اشاره به اینکه حداکثر سقف تعهدات صندوق حوادث طبیعی ساختمان در سال جاری به ۹۵ میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: سال گذشته این مبلغ ۳۰ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مبنای پرداخت خسارت اشتراک قانونی برق واحد‌های مسکونی خواهد بود، بیان داشت: درصدی از حق بیمه پایه از طریق درج در حوزه برق بوده که از مالکان واحد‌های مسکونی دریافت و به خزانه داری کل واریز می‌شود و الباقی حق بیمه از سوی دولت هر ساله بر اساس ماده ۱۰ قانون تنظیم و به حساب صندوق پرداخت می‌شود.

مهدی اسماعیلی رییس هیات عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان بیان کرد: درصورت ارسال اطلاعات واحد‌های خسارت دیده توسط استانداری در اسرع وقت، قول پرداخت خسارت به صاحبان واحد‌های خسارت دیده، در کمترین زمان ممکنه داده می‌شود.

صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان یکی از ثمرات دولت سیزدهم است که در راستای رفاه و آرامش خاطر مردم در هنگام وقوع حوادث هشت گانه طبیعی شامل زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، رانش زمین و سونامی پرداخت خسارت برای کلیه ساختمان‌های مسکونی دارای انشعابات قانونی برق را پوشش می‌دهد.

گفتنی است: اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی نماینده این صندوق در استان است.

برچسب ها: خراسان جنوبی‌
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار