موضوع چالش برانگیز امروز شورای آموزش و پروش خراسان‌جنوبی به موضوع نقل و انتقال فرهگیان برمی گشت چرا ورودی‌ها و خروجی‌ها با هم همخوانی ندارد.
کد خبر: ۱۱۲۷۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹ 20 September 2023

به گزارش تابناک خراسان جنوبی؛ موضوع چالش برانگیز امروز شورای آموزش و پروش خراسان جنوبی به موضوع نقل و انتقال فرهگیان برمی گشت چرا ورودی‌ها و خروجی‌ها با هم همخوانی ندارد و اغلب متقاضیان خواستار کار در مرکز استان هستند که این ناترازی سبب شده تا مناطق مرزی و محروم خراسان جنوبی با کمبود معلم مواجه شوند.کمبود هزار و ۱۹۱ معلم در خراسان جنوبی

سید علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست شواری آموزش و پرورش استان اظهارداشت: امسال هفت هزار و ۹۶۳ کلاس درس پیش بینی شده که ۹ هزار و ۲۰۲ همکار فرهنگی در بخش مدارس دولتی نیاز است، اما در حال حاضر هشت هزار و ۱۱ نفر معلم داریم.

وی افزود: با درخواست انتقال برون استانی ۳۱۳ نفر هم موافقت شده که سامانه‌ای بوده و اگر در اختیار استان بود با یک چهارم بیشتر موافقت نمی‌شد لذا مراتب اعتراض به وزارتخانه منتقل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: اگرچه ۲۴۹ نفر هم از خارج استان وارد شدند، اما توازن نیروی انسانی با این مسئله به هم ریخته است، چون اکثر ورودی‌ها متقاضی کار در مرکز استان هستند و مناطق مرزی و محروم بدون نیرو می‌ماند.

موسوی‌نژاد گفت: با توجه به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش پایه‌های تحصیلی که قابل تجمیع هستند باید مد نظر قرار گیرد.

جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی هم متذکر شد: با نقل و انتقال فرهنگیان مخالفیم و باید از انتقال نیرو به خارج از استان جلوگیری شود لذا این انتقاد باید به طور جدی در نامه مکتوب به وزیر آموزش و پرورش منتقل شود و به صورت حضوری هم پیگیری می‌کنیم.

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در نشست شورای آموزش و پرورش استان که با حضور فرمانداران در آستانه سال تحصیلی جدید برگزار شد اظهارداشت: در آستانه سال جدید تحصیلی باید موضوع امید آفرینی و نشاط به طور جدی دنبال شود تا دچار فضا‌های روانی دشمن نشویم و در این زمینه باید مدیران و معلمان مدارس با قوت پای کار باشند.

وی افزود: زمان درس باید فقط صرف تدریس شود و شایسته نیست معلمان از این زمان برای مسایل حاشیه‌ای استفاده کنند، اما خارج از وقت درس می‌توان به سؤالات دانش آموزان در حوزه‌های مرتبط پاسخ داد.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه گزینش‌ها باید جدی‌تر انجام شود ادامه داد: مدارس بزرگ باید توسط نیرو‌های انقلابی، ولایی و با کفایت که جوهره مدیریتی دارند، اداره شوند تا دغدغه‌ها و مصوبات شورای آموزش و پرورش به خوبی اجرایی شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان اضافه کرد: تغییرات در سطح مدارس هر شهرستان با محوریت فرمانداران و رؤسای آموزش و پرورش باید جدی گرفته شود.تهیه فهرست نمازخانه‌های مورد نیاز

قناعت گفت: فهرست نمازخانه‌های مورد نیاز در مدارس استان تهیه شده و به حوزه معاونت عمرانی استانداری ارائه شود تا در تفاهم نامه‌ها بتوان این نیاز را گنجاند.

استاندار خراسان جنوبی بر ساماندهی نیروی انسانی، برگزاری به موقع کلاس‌ها و مدیریت موضوعات مختلف در مدارس تأکید و ابراز امید واری کرد: مهر امسال آغاز خوبی برای سال تحصیلی در استان باشد.

قناعت با بیان اینکه اقامه نماز اول وقت و اردو‌های راهیان پیشرفت باید به طور جدی در دستور کار مدارس قرار گیرد افزود: تا جایی که امکان دارد فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها باید تلاش کنند تا تفکیک جنسیتی در مدارس انجام شود و شروع سال تحصیلی با نشاط اسلامی همراه باشد.

وضعیت خوبی برای شروع سال تحصیلی داریم

سید محمد رضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم گفت: وضعیت خوبی برای شروع سال تحصیلی داریم و ساماندهی لازم انجام شده است.

وی افزود: ساماندهی در ثبت نام‌ها و شروع مدارس، جشن شکوفه‌ها و عاطفه‌ها، رصد مشکلات امنیتی و برنامه‌های عفاف و حجاب در مدارس اهمیت دارد و باید فرمانداران در شهرستان‌ها به این موضوعات توجه کنند.

وی عنوان کرد: زنگ شروع مدارس اول مهر همزمان با سراسر کشور به صورت نمادین در مدارس استان نواخته می‌شود.

ثبت نام ۱۹۵ هزار دانش آموز

سید علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۱۹۵ هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت‌نام کنند که ۱۷۷ هزار و ۶۰ نفر معادل ۹۳ درصد آمار موجود ثبت‌نام کنندگان است.

وی گفت: در حال حاضر ۶ هزار و ۳۹۴ زن و پنج هزار و ۱۰۷ نفر مرد همکار فرهنگی داریم و ۴۰۲ آموزگار جدید امسال جذب می‌شوند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در مقطع متوسطه هم ۱۸۵ دبیر جذب می‌شوند افزود: امسال هزار و ۳۰۰ نفر از آموزش و پرورش استان بازنشسته خواهند شد که امید است با ورودی‌های جدید بتوانیم سال تحصیلی پیش رو را با کمترین مشکل شروع کنیم.

موسوی‌نژاد اظهار کرد: ۱۷۴ هزار و ۲۰۹ نفر از دانش آموزان درخواست کتاب داده و سه هزار نفر هنوز ثبت سفارش نکرده‌اند که انتظار می‌رود در فرصت باقیمانده اقدام کنند.

وی گفت: توزیع کتاب‌ها در سطح مدارس استان از ۱۸ شهریور ماه شروع شد و در کشور رتبه هفتم را داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: سال تحصیلی جدید ۲۱ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی وارد مدارس می‌شوند که سه درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار