رئیس اداره پیش‌ بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: روند دمای هوا تا اواسط هفته جاری در این استان کاهشی است و خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی وجود دارد.
کد خبر: ۱۱۲۷۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰ 23 September 2023

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، جواد نخعی روز شنبه افزود: کاهش دما محسوس است و کمینه دمای کمتر از پنج درجه در شهرستان سربیشه و ارتفاعات شهرستان‌های درمیان، قاینات و بیرجند پیش بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: سرعت در برداشت محصولاتی از جمله ذرت علوفه‌ای و محصولات حساس به کمینه دمای پنج درجه سلسیوس و تنظیم دما، تهیه سوخت مورد نیاز، بازدید و آماده کردن سامانه‌های گرمایشی برای سالن‌های پرورشی از جمله مرغداری‌ها، دامداری‌ها و گلخانه‌ها توصیه می‌شود.

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: همچنین با توجه به اختلاف فشار موجود در سطح زمین برای امروز و فردا در مرز شرقی به ویژه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه وزش باد شدید با احتمال طوفان گرد و خاک در برخی ساعات، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا قابل پیش بینی است.

وی اضافه کرد: برای هفته اول مهر بارندگی پیش بینی نمی‌شود، اما براساس آخرین نقشه‌های پیش بینی فصلی، بارندگی‌های استان در فصل پاییز نرمال خواهد بود و در برخی مناطق فراتر از نرمال پیش بینی می‌شود.

نخعی گفت: در شبانه روز گذشته سربیشه با کمینه دمای سه درجه بالای صفر، خنک‌ترین و دهسلم با بیشینه دمای ۴۰ درجه گرم‌ترین منطقه استان بوده است.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار