فقط نام یک نامزد در تعرفه انتخاباتی درج شود

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: فقط نام یک نامزد در تعرفه انتخاباتی درج شود.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۲ 28 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، سید محمدرضا طالبی امروز جمعه ۸ تیرماه با اعلام این خبر اظهار داشت: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، انتخابات زودهنگامی بود و ما زمان محدودی داشتیم، اما ظرف این چهل روز، تمامی امکانات و ملزومات و برنامه ریزی‌ها در مرکز استان‌ها صورت گرفته و ما امروز شاهد برگزاری روند اخذ رأی مردم در شعبات هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه از ساعت هشت صبح امروز در بیشتر شعب، فرآیند اخذ رأی آغاز شد، تصریح کرد: مردم استان خراسان جنوبی در ابتدای صبح به تأسی از رهبر معظم انقلاب در شعب اخذ رأی حضور یافته‌اند.

طالبی با بیان اینکه هیچ خللی در روند اخذ رأی وجود ندارد و مردم می‌توانند به راحتی رأی خود را به صندوق‌ها بیندازند، خاطرنشان کرد: همه مقدمات اخذ رأی فراهم شده و ما نمی‌خواهیم مردم به زحمت بیفتند.

به گفته وی؛ اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری تنها با شناسنامه کد ملی دار و یا کارت ملی امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه شناسنامه‌های جلد قرمز فاقد کد ملی هستند، گفت: این افراد حتماً باید کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، امروز تمامی ادارت ثبت احوال برای رفع نواقص فعال است.

رئیس ستاد انتخابات استان عنوان کرد: چنانچه مردم تخلفی مشاهده کردند می‌توانند تخلف مورد نظر را به همراه مستندات لازم به فرمانداری گزارش کنند و یا نسبت به ثبت آن در سامانه مردم ناظر اقدام نمایند تا در اسرع وقت به این تخلفات رسیدگی شود.

به گفته وی؛ امروز کسانی می‌توانند رأی بدهند که سن آن‌ها ۱۸ سال تمام بوده و متولد هشتم تیرماه ۱۳۸۵ به قبل باشند.

طالبی با ذکر این نکته که مردم می‌بایست در تعرفه‌های انتخاباتی، نام یکی از نامزد‌ها را بنویسند در غیر این صورت جزو تعرفه‌های باطله تلقی می‌شود، متذکر شد: برای تعرفه ها، ثبت کل اطلاعات نامزد شامل کد، اسم و فامیل بهتر است.

وی همچنین از مردم خواست تا رأی خود را در ابتدای روز به

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار