پیشرفت ۵۰ درصدی طرح‌های ۱۶ حوضه آبخیز خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: طرح‌های آبخیزداری که از بهمن سال گذشته در ۱۶ حوضه آبخیز استان شروع شد، اکنون دارای پیشرفت ۵۰ درصدی است.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۲ 24 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی؛ علیرضا نصرآبادی روز دوشنبه ۴ تیر به رسانه‌ها اظهار کرد: این سازه‌ها در ۱۶ حوضه آبخیز در حال اجراست و پیش بینی می‌شود تا شهریور ۱۴۰۳ به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته در سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال است، افزود: از مجموع سازه‌های آبخیزداری در دست اجرا هفت سازه در سربیشه، پنج سازه سرایان، چهار سازه طبس، بیرجند و نهبندان هر کدام سه سازه، خوسف و قاین و زیرکوه هر کدام ۲ سازه و بشرویه، درمیان و فردوس هر کدام یک سازه در دست ساخت است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: بیش از ۱۴ هزار متر مکعب عملیات خاکی و سنگی برای ساخت این سازه‌ها انجام می‌شود و مهار روان آب در سطحی برابر با ۶ هزار هکتار را در پی دارد.

وی بیان کرد: امسال از محل اعتبارات ملی ۴۰۰ میلیارد ریال مصوب شده که ریز پروژه‌ها در مرحله تصویب است.

نصرآبادی، بهره‌وری از سیلاب‌ها، افزایش و تداوم جریان‌های زیرسطحی، تامین کننده آب قنوات، جلوگیری از فرسایش خاک و مدیریت روان آب‌ها، افزایش کیفی و کمی منابع آب، بهبود وضعیت خاک و نفوذ در عرصه‌های آبخیز، احیا و بهبود پوشش گیاهی عرصه‌های آبخیز را از دلایل اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در استان عنوان کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار