مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد ۴۸۰ کودک ۶ تا ۱۱ سال بازمانده از تحصیل شناسایی شده و به چرخه آموزش برگشتند.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰ 30 April 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، علیرضا موسوی نژاد سه شنبه ۱۱ اردیبهشت در نشست خبری که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های هفته معلم در خراسان جنوبی برنامه سپاس معلم در روز دوازدهم اردیبهشت است که توسط مسئولان و ائمه جمعه و…است که در راستای تکریم معلمان برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه سپاس معلم در بیرجند در مدرسه متوسطه ۱۵ خرداد برگزار می‌شود، گفت: برنامه تکریم از معلمان نمونه خراسان جنوبی (استانی و شهرستانی) در ۱۶ اردیبهشت برگزار می‌شود و از ۸۹ نفر از معلمان با همکاری استانداری و سازمان برنامه و بودجه تجلیل می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: در ۹۳ درصد مدارس خراسان جنوبی نماز جماعت اقامه می‌شود و درصد باقی مانده عمدتاً مدارس ابتدایی بوده اند.

موسوی نژاد افزود: همچنین از ابتدای سال تحصیلی تاکنون هزار و ۲۰۰ محفل قرآنی برگزار شده است که بسیاری از آن‌ها در ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

وی گفت: اجلاس نماز دانش آموزی در ۱۱ شهرستان برگزار شده است که در این برنامه از ۱۷۰ فعال در حوزه نماز دانش آموزی تجلیل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۳ میلیارد تومان اعتبار برای توزیع شیر رایگان در مدارس خراسان جنوبی اختصاص یافت که امیدواریم این مهم در سال‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.

موسوی نژاد با اشاره به اهمیت امتحانات نهایی یادآور شد: با توجه به تأثیرگذاری معدل در آزمون ورودی به دانشگاه ها، خانواده‌ها این مهم را مدنظر قرار دهند.

وی افزود: پیش بینی ما بر این است که نزدیک به ۱۸ هزار ورودی پایه اول دبستان در خراسان جنوبی داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: در اعتکاف ماه رجب ۲۲ هزار نفر شرکت کردند که طبق آمار اداره کل تبلیغات اسلامی ۸۳ درصد معتکفان دانش آموز بودند.

موسوی نژاد گفت: برای مهر ۱۴۰۳ سهمیه جذب ما از طریق استخدامی از محل ماده ۲۸، هزار و ۲۸۰ نفر است که امیدواریم با این اقدام مشکل نیروی انسانی ما بسیار کاهش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: انتظار بر این است که ۳۴۹ نفر فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان متعهد به خدمت نیز در مهر ۱۴۰۳ شروع به کار کنند.

موسوی نژاد گفت: در مجموع استخدامی‌ها و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان پیش بینی بر ورود نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر به آموزش و پرورش استان است، اما از طرف دیگر تا ابتدای ۱۴۰۴ تعداد هزار و ۵۹ معلم بازنشسته می‌شوند.

برچسب ها: خراسان جنوبی‌
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار