اجرای بیش از ۹۰ دوره آموزشی جهت کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از اجرای بیش از ۹۰ دوره آموزشی جهت کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۹۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۶ 19 March 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، هادی حیدری، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، امروز ۲۹ اسفند به رسانه‌های گروهی گفت: طرح‌های آگاهی بخشی و ارتقای ایمنی کاربران جاده‌ای با هدف تامین ایمنی و پیشگیری از تصادفات و تلفات ناشی از آن برای راکبان موتورسوار دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها و رانندگان وانت بار‌ها و ادوات کشاورزی انجام می‌شود.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در بخش آموزشی ۶۰ باب مدرسه با توزیع اقلام کمک آموزشی مختلفی شامل پکیج گذربان مدارس پرچم گذربان جلیقه، شیرنگ راکت ایست و کلاه گذربان مدرسه پکیج لوازم التحریر شامل کیف دفتر مداد رنگی خودکار مداد پاک کن تراش و.) همراه با پیام‌های ایمنی است آموزشی علائم ترافیکی آموزش تئوری قوانین و مقررات ایمنی و ترافیک توزیع کتاب بروشور برگزاری نمایش و کلاس‌های آموزشی در سطح مدارس منتخب استان برگزار شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از تلفات ناشی از حوادث رانندگی استان را راکبین موتور سیکلت تشکیل می‌دهند، گفت: در این راستا تاکنون ۲۰ دوره آموزشی در سطح استان با هدف اجرای طرح ارتقا ایمنی راکبین موتور سیکلت و آشنایی موتور سواران با نحوه تردد ایمن در جاده‌ها آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت نکات ایمنی در هنگام موتورسواری و تردد در جاده‌های استان افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات و تلفات جاده‌ای صورت پذیرفته است.

حیدری اضافه کرد: اولویت برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اهداء تجهیزات ایمنی بر اساس نقشه پراکنش تصادفات و برای کاربران آسیب پذیر حاشیه جاده‌های استان و روستا‌های حاشیه راه‌های دارای بیشترین تصادفات عابرین پیاده و موتور سواران است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تصریح کرد: ضمن هماهنگی با دهیاران و حضور کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک و پلیس راه اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با رویکرد کاهش تصادفات جاده‌ای شده است که از ابتدای امسال توزیع کلاه ایمنی در بین ۳۰۰ راکب موتورسیکلت استان انجام شده است.

وی عنوان کرد: راکبان موتور سیکلت روستایی به دلیل نوع فعالیت در مسیر‌های دسترسی به باغات مزارع کشاورزی و تردد در طول شب با نصب بیش از ۴۰۰ قطعه برچسب شیرنگ نسبت به آشکارسازی این وسایل نقلیه اقدام شده است.

حیدری یادآور شد: میزان آموزش انجام شده برای راکبان موتور سیکلت و رانندگان وانت بار و ادوات کشاورزی تا این مرحله ۲۰۰۰ نفر ساعت است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار