هزار میلیارد تومان، سهم خراسان جنوبی از اعتبارات عمرانی مصوبات سفر رئیس جمهور

استاندار خراسان جنوبی گفت: هزار میلیارد تومان، سهم خراسان جنوبی از اعتبارات عمرانی موضوع مصوبات سفر رئیس جمهور است.
کد خبر: ۱۱۵۹۱۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳ 16 March 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، جواد قناعت امروز، ۲۶ اسفند، در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: در راستای تأمین کسری اعتبارات هزینه‌ای استان تاکنون تلاش‌های خوبی صورت گرفته و قول مساعدی مبنی برای اختصاص ۱۹ میلیارد تومان به استان داده اند که طی روز‌های آینده حداقل با افزایش دو برابری این اعتبار ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: هر چند این اعتبار نقطه مطلوب ما نیست، ولی با پیگیری‌های انجام شده فاصله ما با نقطه مطلوب را بسیار کاهش می‌دهد.

استاندار در خصوص اعتبارات عمرانی موضوع مصوبات سفر رئیس جمهور به استان گفت: در سال جاری هزار میلیارد تومان به استان تخصیص یافته که در واقع ۹۰ درصد اعتبارات در تعهد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوده و خوشبختانه محقق شده است.

قناعت بیان کرد: سند توسعه دانش‌بنیان استان پس از تصویب کارگروه اقتصادی، سال آینده در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بررسی و برای تصویب به رأی گذاشته خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان باید نهایت اهتمام و تلاش خود را جهت جذب به موقع و سریعتر اعتبارات ابلاغی داشته باشند، گفت: اعتبارات مصوب سفر‌های شهرستانی استاندار به منزله مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تلقی می‌شود.

استاندار افزود: دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان باید در اولین جلسه سال آینده گزارشی از میزان حضور اعضای شورا را ارائه دهد.

قناعت ادامه داد: اقدامات کنگره ملی دو هزار شهید استان که در سال ۱۴۰۴ برگزار خواهد شد، از چند ماه قبل آغاز شده و با توجه به اینکه برگزاری این کنگره در استان نیاز به ردیف بودجه‌ای دارد جزو اولین دستور کار‌های جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال آینده خواهد بود.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های خوبی در خصوص تسهیلات نهضت ملی مسکن از سمت استان انجام شده و سود آن از ۳۲ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت، افزود: موضوع سوخت از دیگر دغدغه‌های مردم استان است و متأسفانه مدیریت سوخت در خراسان جنوبی مطلوب نبوده و جای تأمل و بررسی دارد که امیدواریم در سال آینده شاهد مدیریت درست و مطلوب سوخت در استان باشیم.

استاندار در ادامه با اشاره به اینکه پنج شهر خراسان جنوبی از جمله آرین شهر، طبس، قاین، نهبندان و بیرجند در وضعیت تنش آبی قرار دارند، گفت: مهمترین مشکل کم آبی و تنش آبی را در شهر طبس داریم به گونه‌ای که وضعیت این شهر در حالت اضطراری است.

قناعت متذکر شد: با توجه چندین سال خشکسالی متوالی، در اکثر شهر‌ها و روستا‌های استان دچار مشکل کم آبی هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار