۴۰ درصد صادرات ایران به افغانستان از مرز ماهیرود انجام می‌شود
40 درصد صادرات ایران به افغانستان از مرز ماهیرود انجام می‌شود

صبح امروز حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور از بازارچه، پایانه مرزی ماهیرود و سایت مرزی منطقه ویژه اقتصادی بازدید کرد.

رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی در این بازدید بیان کرد: سایت مرزی ماهیرود دارای صد هکتار است و بیشترین حجم مبادلات کالایی در سایت مرزی ماهیرود انجام می‌شود.

مرتضی صفدری‌زاده با بیان اینکه کاشی سرامیک، سیمان، هبلکس و ایزوگام بیشترین صادرات از مرز ماهیرود است تصریح کرد: عمدتا ترانزیت به سایر کشورها انجام می‌شود و 40 درصد صادرات ایران به افغانستان از مرز ماهیرود انجام می‌شود.

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و توسعه و تسهیل در روند مبادلات کالا نیز یکی از اهداف منطقه ویژه است و یک سری مشکلاتی وجود دارد که بخشی به افغانستان و بخشی به خودمان برمی‌گردد.

رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر 600 کامیون در مرز ماهیرود رفت و آمد می‌کنند و اگر پایانه مرزی 24 ساعته شود این ظرفیت به 2 هزار کامیون می‌رسد.

صفدری‌زاده گفت: زیرساخت‌های منطقه ویژه نیازمند توجه ویژه است و راه این سایت باید دوبانده شود تا تسهیل در روند مبادلات صورت گیرد و با انجام زیرساخت‌ها مرز پرسود شود.

انتهای پیام/ش