کرونا می تازد:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین شهرستان قاینات که در ۲ هفته اخیر نارنجی بود، به زرد تغییر رنگ داد.
کد خبر: ۹۴۳۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷ 26 February 2021

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، آخرین وضعیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشانگر تغییر رنگ ۲ شهرستان خراسان جنوبی از آبی به زرد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز پنجشنبه گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی که منتشر شد، شهرستان‌های سرایان و بشرویه از وضعیت آبی به زرد تغییر رنگ دادند.

کامبیز مهدی‌زاده افزود: همچنین شهرستان قاینات که در ۲ هفته اخیر نارنجی بود، به زرد تغییر رنگ داد.

وی بیان کرد: در حال حاضر شهرستان‌های درمیان، سربیشه و خوسف در وضعیت آبی (کم خطر) و شهرستان‌های بیرجند، قاینات، زیرکوه، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس و نهبندان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

رییس مرکز بهداشت استان خراسان جنوبی از شناسایی ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در این استان خبر داد و گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۷۸ آزمایش کرونا در خراسان جنوبی انجام و ۱۳ آزمایش مثبت قطعی اعلام شد.

وی افزود: از بیماران جدید، چهار نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۹ نفر با نمونه‌گیری سرپایی شناسایی شدند.

مهدی‌زاده اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲۱ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰ نفر مبتلای قطعی به کرونا بوده‌اند و پنج نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوت جدید در اثر کرونا گزارش نشد و تاکنون ۷۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که اوایل بهمن امسال خراسان جنوبی هفت شهرستان آبی و چهار شهرستان زرد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دهم بهمن گفت: تعیین رنگ شهرها متناسب با روند بیماری در هر شهر انجام می‌شود و قرار گرفتن در هر کدام از رنگ‌های چهارگانه (آبی، زرد، نارنجی و قرمز) براساس «تعداد موارد کرونا مثبت که در روز بستری می‌شوند به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت» است.

محمد دهقانی افزود: بنابراین احتمال تغییر در رنگ‌بندی به صورت هفتگی وجود دارد و تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده فراگیر از ماسک، خودداری از دورهمی و برگزاری تجمعات الزامی است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و براساس وضعیت قبلی رنگ‌بندی شهرستان‌های خراسان جنوبی، پنج شهرستان استان شامل بیرجند، زیرکوه، فردوس، نهبندان و طبس در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند و پنج شهرستان سربیشه، درمیان، بشرویه، خوسف و سرایان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار داشتند.

قاینات تنها شهرستان نارنجی خراسان جنوبی بود که از ۲ هفته قبل به دنبال افزایش موارد مثبت و بستری در این شهرستان از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داد و دوباره زرد رنگ شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار