رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی از شناسایی متهم پرونده انتشار تصاویر خصوصی و ایجاد مزاحمت یک دختر در فضای مجازی خبر داد.
کد خبر: ۹۳۲۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴ 17 January 2021

سرهنگ محمدپور رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گفت: فردی به پلیس فتای خراسان جنوبی مراجعه کرد و با ارائه مرجوعه قضائی، شکایتی با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی مطرح کرد، که شناسایی متهم یا متهمان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: کارشناسان پلیس فتا موضوع را بررسی کردند که مشخص شد دختر جوان عضو یک گروه در شبکه‌های اجتماعی بوده است که یکی از اعضای این گروه با ارسال پیام اعتماد وی را جلب کرده و به حساب کاربری شبکه اجتماعی او دسترسی پیدا کرده که پس از مدتی یک باره تغییر رفتار داده و اقدام به تهدید و انتشار تصاویر خصوصی قربانی کرده است.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: با بررسی‌های کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی، دستگیر و بازجویی شد.

سرهنگ محمدپور افزود: متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله انکارناپذیر اعتراف کرد که متهم به همراه پرونده پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

او گفت: هموطنان به هیچ وجه اطلاعات حساب کاربری خود را دراختیار کسی قرار ندهند و از انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی خودداری کنند و نکات امنیتی حریم خصوصی خود را رعایت کنند.

سرهنگ محمدپور از شهروندان خواست: در صورت مواجه با موارد مجرمانه می‌توانند آن را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با پلیس فتا در میان بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین