استاندارخراسان جنوبی درباره تکمیل سالن مسافری ایستگاه راه‌آهن بشرویه، افزایش و نظم‌دهی به پروازهای فرودگاه بیرجند و تجهیز فرودگاه بیرجند به سامانه یخ‌زدایی هواپیما نیز خواستار دستور اکید وزیر راه و شهرسازی شد.
کد خبر: ۹۳۱۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲ 12 January 2021

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، «حمید ملانوری» در این دیدار که در دفتر کار «محمد اسلامی» انجام شد، بر شتاب‌بخشی به روند اجرای پروژه‌های راه و راه‌آهن استان تاکید کرد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی و قرارگیری در ۲ کریدور اصلی؛ به تشریح وضعیت راه‌های استان پرداخت.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی ضمن ارائه توضیحات جامع درخصوص روند اجرای کار در پروژه راه‌آهن استان، تشکیل جلسه با صندوق توسعه ملی، بانک‌های عامل و کنسرسیوم ریلی را به منظور تسریع در اجرای مصوبه صندوق توسعه ملی برای راه‌آهن بیرجند - یونسی خواستار شد.

وی افزود: شتاب‌بخشی به روند اجرای پروژه راه‌آهن بیرجند، مستلزم نگاه ویژه وزارتخانه است.

ملانوری تصریح کرد: اخذ مصوبه کمیسیون ماده ٢٣ برای محور بیرجند - طبس، سه راهی بشرویه به بشرویه، تخصیص اعتبارات کامل به پروژه‌های جهش تولید، کویری و کریدورهای اصلی استان و اتمام انسداد جاده شهداد - نهبندان از مسایلی است که در حوزه راه‌های استان نیازمند دستور ویژه وزیر است.

وی درباره تکمیل سالن مسافری ایستگاه راه‌آهن بشرویه، افزایش و نظم‌دهی به پروازهای فرودگاه بیرجند و تجهیز فرودگاه بیرجند به سامانه یخ‌زدایی هواپیما نیز خواستار دستور اکید وزیر راه و شهرسازی شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس رایزنی‌هایی که با برخی ایرلاین‌ها صورت گرفته، در صورت همراهی وزارت راه و شهرسازی پنج پرواز به پروازهای مرکز استان اضافه می‌شود.

در این نشست که با حضور معاون امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همراه بود، درخواست‌های استاندار خراسان جنوبی با نظر مثبت وزیر راه و شهرسازی همراه شد و اسلامی، دستورات لازم برای تحقق این مطالبات را صادر کرد.

در حاشیه: سامانه یخ زدایی در فرودگاه بیرجند نیست

فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند سومین فرودگاه بین المللی ایران است که متاسفانه با ورود ایرلاین های دولتی همچون ایران ایر اجازه ورود به بخش خصوصی را نمی دهد و همچچنان سکان پروازی این فرودگاه را در دست دارد. 

به طور مثال ایرلاین های زیادی برای ورود به خراسان جنوبی اقدام کرده اند که بعد از مدتی دیگر کلاهشان راهم برنداشتند وقتی ایرلاین جدیدی باز می شود ایران ایر قیمت ها به پایین ترین حد ممکن کاهش می دهد وبرای بخش خصوصی پرواز را بی سود میکنم آن هم مجبور به کاهش یا لغو پروازهای خود می کند. از طرفی دیگر این فرودگاه که مدعی میزبانی هر نیم ساعت از یک پرواز است هنوز سامانه یخ زدایی ندارد و اگر باندهای یخ زده باشد پروازی انجام نمی شود. پیدا کنید پرتغال فروش را....

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار