صبح امروز انجام شد:
آقای ملانوری استاندارخراسان جنوبی شما در جلسه مدیران رسانه خود را فردی رسانه ای و دانا در علم روابط عمومی دانستید اکنون سفرهای شهرستانی حضرتعالی در سکوت رسانه ای انجام می شود و خبرنگاران با شما همراه نیستند حرف با عمل برابری نمی کند و بعد از چند ماه کرسی لرزان این پست هنوز خالیست.
کد خبر: ۹۳۰۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵ 07 January 2021

به گزارش تابناک خراسان جنوبی،حمید ملانوری که صبح امروز (پنجشنبه) با همراهی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و جمعی از مسوولان استان وارد شهرستان فردوس شد، در مراسم کلنگ‌زنی اجرای این طرح شرکت کرد.

استخر ذخیره آب قنات جهانی بلده فردوس با هدف توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، بهره‌مندی از سامانه‌های نوین آبیاری و آب‌های روان اصلی در شهر باغستان شهرستان فردوس با اعتبار بیش از ۱۵ میلیارد ریال و حجم ذخیره‌سازی یک میلیون و ۲۱ هزار و ۷۸۶ متر مکعب ساخته می‌شود.

قنات بلده فردوس در خراسان جنوبی که به صورت میانگین حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آبدهی دارد، سال ۱۳۹۵ در چهلمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از قنات‌های ایرانی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

مجموعه قنات بلده شامل ۱۷ رشته قنات بوده که در حال حاضر ۱۴ رشته آن فعال است و استخر ذخیره یک میلیون متر مکعبی آب قنات با عمق ۲۰ متر احداث می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی در این مراسم قنات جهانی بلده را یکی از جاذبه‌های گردشگری استان خواند و بر حفظ و حراست از این اثر ماندگار تاکید کرد.

ملانوری امروز بدو ورود به فردوس، مورد استقبال فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرستان فردوس قرار گرفت و با حضور در مزار شهدای شهر فردوس به مقام شامخ شهدای این دیار ادای احترام کرد.

کلنگ‌زنی مجتمع تجاری فرهنگی شهرداری، افتتاح ۲ ایستگاه فرستنده دیجیتال روستایی و بازدید از چند جاذبه گردشگری، کارخانه نساجی، پروژه‌های راه و راه‌آهن و حضور در نشست شورای اداری شهرستان فردوس از برنامه‌های استاندار خراسان جنوبی در این سفر یک روزه است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان فردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار