پیامد خشکسالی در استان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: با توجه خشکسالی 19 ساله در استان، بازه زمانی بادها و طوفان‌ها افزایش پیدا کرده و بادهای 120 روزه سیستان گاها به 170 روز رسیده است. وی از هم‌استانی‌ها خواست که هشدارها را جدی بگیرند و از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند و اطلاعات وضعیت جاده‌های استان را داشته باشند.
کد خبر: ۶۲۶۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱ 04 July 2018

تابناک خراسان جنوبی: ابوالحسن میرجلیلی امروز در گفت‌وگو با فارس در بیرجند اظهار داشت: هر ساله بادهای 120 روزه سیستان در فصول بهار و تابستان در خراسان‌جنوبی وجود داشته است.

 

وی گفت: با توجه خشکسالی 19 ساله در استان، بازه زمانی بادها و طوفان‌ها افزایش پیدا کرده و بادهای 120 روزه سیستان به 170 روز رسیده است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی افزود: بادها و طوفان‌ها نه تنها افزایش پیدا کرده بلکه بر غلظت گردوغبار نیز افزوده شده است.

 

میرجلیلی تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های خوبی که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال در استان وجود داشت تا حدودی گردوخاک نسبت به سال‌ گذشته کمتر شده است.

 

وی ادامه داد: هم‌استانی‌ها هشدارها را جدی بگیرند و از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند و اطلاعات لازم را از وضعیت جاده‌های استان داشته باشند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی سازمان هواشناسی وزش باد شدید در استان تا فردا ادامه دارد لذا با دستور استاندار در این مدت 38 تیم شامل واحدهای پلیس راه، آتش‌نشانی، اورژانس و جمعیت هلال احمر در حالت آماده‌باش قرار دارند.

 

میرجلیلی اظهار کرد: تاکنون برخی از خسارت‌های موردی و ناچیز مانند شکستن درخت‌ها و ریزش چند دیوار روستایی بر اثر وزش شدید باد در استان وجود داشته است.

 

وی با بیان اینکه هشدارهای لازم توسط رسانه‌های استان داده شده است، افزود: امدادرسانی به مردم مهم‌ترین موضوع مدیریت بحران است و برآورد خسارت‌ها بعد از طوفان اعلام می‌شود.

 

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار