رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از اجرایی شدن طرح شفاف‌سازی نظام توزیع و قیمت گذاری کالا مهرماه امسال در استان خبر داد.
کد خبر: ۴۸۱۶۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵ 21 August 2017
علی تهوری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابتدای مهرماه  امسال طرح "درج و یا نصب برچسب قیمت توسط واحـدهای خرده‌فروشی" در استان خراسان جنوبی اجرایی می‌شود.

وی افزود: این طرح در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و به لحاظ ضرورت حذف واسطه‌های غیر ضرور و رقابتی شدن بازار کالایی انجام می‌شود.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در این طرح درج و یا نصب برچسب قیمت توسط واحـدهای خرده‌فروشی به جای الزام تولیدکنندگان به درج قیمت بر روی کالا انجام می‌شود.

تهوری افزود: این طرح برای گروه‌های کالاهایی محصولات صنایع بیسکوئیت، شیرینی، کیک و شکلات، انواع چیپس و اسنک و محصولات صنایع سلولزی بهداشتی اجرایی می‌شود که خرده‌فروشان ملزم به درج قیمت بر روی کالاها بر اساس فاکتور خرید و محاسبه درصد سود قانونی هستند.

وی اظهار داشت: این طرح به منظور ایجاد فضای رقابتی سالم و بهبود فضای کسب وکار به اجرا در می‌آید و چنانچه مصرف کننده نهایی متقاضی صدور فاکتور  خرید باشد متصدی واحدصنفی باید فاکتور معتبر صادر کند.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: