مدیرعامل مجتمع گردشگری و آب درمانی هلال فردوس گفت: در ۵ ماهه اول امسال ۱۶۰ هزار نفر از آبگرم معدنی فردوس بازدید و از خواص درمانی آن استفاده کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۴۸۱۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵ 20 August 2017
محمد نبیلی‌مقدم در نشست خبری اظهار داشت: تورهای گردشگری زیادی تمایل به بازدید و استفاده از خواص آب درمانی مجتمع گردشگری و آب درمانی هلال فردوس دارند اما به علت طولانی‌بودن مسیر، نبود فرودگاه و فرصت کمی که معمولا این گردشگران دارند عملا این کار امکان پذیر نیست.

وی گفت: براساس معیارها، ماندگاری مسافران در سالجاری 82 درصد بوده که به طور متوسط 8 تا 10 ساعت در این مجتمع اقامت داشته‌اند. مجموع بازدیدکنندگان سالجاری را 82 درصد از استان‌های مجاور، 4 درصد از استان خراسان جنوبی، 10 درصد از شهرستان فردوس و 4 درصد نیزاز سایر شهرهای کشور تشکیل می‌دهد.

مدیرعامل مجتمع گردشگری و آب‌درمانی هلال فردوس بیان کرد: در حال حاضر این مجموعه 210 تخت اقامتی دارد و از ابتدای امسال تمام 23 ویلای این مجموعه به وان‌های خصوصی آب معدنی مجهز شده که در این خصوص 100 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش برای رضایت مردم و به حداقل رساندن مشکلات این مجموعه است افزود: نصب 30 دستگاه آلاچیق، اصلاح سرویس بهداشتی، تعمیرات موتورخانه استخر عمومی، جدا سازی آب شرب در تمام ویلاها، تجهیز فضای سبز دو هکتاری مجموعه به آبیاری قطره‌ای و اصلاح سیستم لوله‌کشی برای جلوگیری از کاهش دمای آب معدنی از جمله مهمترین اقدامات در این مجتمع بوده است.

مدیرعامل مجتمع گردشگری و آب‌درمانی هلال فردوس خاطرنشان کرد: توسعه فضای سبز از نیازهای اصلی این مجتمع است که سال گذشته 2 هزار اصله درخت غرس شده و افزایش فضای سبز از برنامه‌های امسال است.

نبیلی‌مقدم گفت: با هدف شفاف‌سازی و اطمینان دادن به مردم مبنی بر اینکه در تمام استخرهای عمومی و وان‌های خصوصی فقط از آب معدنی استفاده می‌شود در سرچشمه خروج آب حوضچه‌ای شیشه‌ای و دوجداره احداث شده که از این مکان آب معدنی به نقاط مختلف توزیع می‌ شود و همیشه در معرض بازید مردم قرار دارد.

وی با بیان اینکه 35 نفراز پرسنل به صورت دائمی و مستقیم و 15 نفر نیز به صورت مقطعی به مردم خدمات رسانی می‌کنند تاکید کرد: دوره‌های آموزشی در حوزه بهداشت و مشتری مداری به صورت مستمر برای آنها برگزار می‌شود و از ابتدای امسال با توزیع 3 هزار برگه نظرسنجی در تلاش هستیم با اعمال نظرات مردم و برنامههای بلند مدت و کوتاه مدت دیگر بتوانیم افزایش 30 درصدی در حجم مسافر به این مجتمع داشته باشیم.

مدیرعامل مجتمع گردشگری و آب‌درمانی هلال فردوس با اشاره به اینکه در حال حاضر خروجی فاضلاب این مجتمع 6 تا 8 لیتر در ثانیه است که علاوه بر هدررفت مشکلات زیست محیطی نیز دارد گفت: در جلسه هیئت‌مدیره احداث تصفیه خانه فاضلاب با اعتبار اولیه 500 میلیون تومان به تصویب رسیده که تا یکسال آینده آن را اجرایی خواهیم کرد.

نبیلی‌مقدم افزایش فضای تفریحی و سرگرمی با راه‌اندازی پیست موتورهای چهار چرخ، آسفالت معابر، احداث اتاق ماساژ برای استخر عمومی و تمام ویلاها، راه‌اندازی مرکز آب درمانی و فیزیوتراپی و تبلیغات بیشتر در فضای مجازی و عمومی برای معرفی آبگرم معدنی فردوس را از برنامه‌های دردست اقدام امسال برشمرد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: