مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی از برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی با حضور صنعتگران ۲۶ استان در قالب ۲۰۶ غرفه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱ 20 November 2023

به‌گزارش تابناک خراسان‌جنوبی، هادی شاه‌وردی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی امروز به رسانه‌ها اعلام کرد: در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی صنعتگران و هنرمندان ۲۶ استان در قالب ۲۰۶ غرفه دست ساخته‌های خود را ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به این نکته که پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی که سال گذشته برگزار شد، بازخورد بسیار خوبی در بین صنعتگران و وزارت میراث فرهنگی داشت، افزود: این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان از بعدازظهر روز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه ۱۴۰۲ پذیرای بازدیدکنندگان از آن است.

وی افزود: ۱۱ غرفه این نمایشگاه به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های استان اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به این که نمایشگاه صنایع‌دستی با محوریت هنر دست و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ۲۸ غرفه نمایشگاه به تراش سنگ و ۷۴ غرفه به صنعتگران استان‌های کشور و ۳۴ غرفه هم به دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه صنایع‌دستی اختصاص یافته است.

شاه‌وردی تصریح کرد: در این نمایشگاه همچنین دو گروه برای برگزاری آموزش بازرگانی با هماهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حضور دارند.

وی افزود: پنج چادر عشایری هم در فضای بیرون نمایشگاه قرار خواهد داشت و ۲۶ غرفه هم در دو بال ورودی نمایشگاه توسط مسوولان نمایشگاه دائمی استان، مواد غذایی عرضه خواهد کرد.

این مقام مسوول با اعلام اینکه ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از ۲۹ آبان تا ۲ آذر برگزار می‌شود، متذکر شد: با استقرار تیم سیار صدا و سیمای استان در محل نمایشگاه اطلاع رسانی درباره آن با پخش برنامه‌های زنده انجام خواهد شد.

شاه‌وردی با اشاره به اینکه همزمان با نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی به میزبانی خراسان‌جنوبی، در استان گلستان هم جشنواره اقوام ایران زمین برگزار می‌شود، گفت: متقاضیان حضور در نمایشگاه صنایع‌دستی، نسبت به پنجمین نمایشگاه در سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

برچسب ها: خراسان‌جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار