رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات گفت: بازارچه صنایع‌دستی خضری دشت بیاض این شهرستان گام‌های نهایی را برای بهره‌برداری کامل برداشت.
کد خبر: ۱۱۲۶۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۵ 16 September 2023

به‌گزارش تابناک خراسان جنوبی، حمید عباس‌زاده، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات امروز در بازدیدمیدانی از بازارچه صنایع دستی خضری دشت بیاض اظهارداشت: ساخت مستحدثات بهداشتی بازارچه دایمی صنایع‌دستی شامل حمام و سرویس در شهر خضری دشت بیاض به عنوان ورودی شمالی استان در مراحل پایانی است.

وی گفت: ۱۴ چشمه حمام و سرویس بهداشتی در این پروژه پیش‌بینی شده که ساخت آن با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی با بیان این که اولین اعتبارات بازارچه دایمی صنایع‌دستی و سوغات محلی خضری دشت بیاض در سال ۹۶ در سفر استاندار وقت به شهرستان مصوب شد افزود: طی چند سال اخیر به فراخور اعتبارات ملی و استانی قسمتی از مراحل ساخت بازارچه پیش برده شده است که اولین بهره‌برداری به صورت موقت از بازارچه در سال جاری بود که با حدود ۳۰ غرفه فعالیت خود را در ایام ستاد سفر نوروزی آغاز کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قاینات ادامه داد: بازارچه با مشارکت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شهرداری خضری دشت بیاض پیش می‌رود و در حال حاضر زیرساخت‌های آن شامل راه دسترسی، آب و برق تکمیل شده و پیگیری برای گازرسانی به پروژه در حال انجام است.

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار