مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: برای جذب سرمایه‌گذاران افغانستانی باید مشوق‌هایی تعریف و بتوان در عرصه بین المللی از آن استفاده کرد.
کد خبر: ۱۱۲۴۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹ 05 September 2023

به گزارش تابناک  خراسان جنوبی، مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در خراسان جنوبی امروز در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و کشاورزی بیرجند اظهار داشت: با اینکه دو دهه از استان شدن خراسان جنوبی می‌گذرد، اما هنوز در زیرساخت‌ها مشکلات زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه تولید و رشد تولید باید از ظرفیت مردم استفاده شود، افزود: امیدواریم با همدلی و همگرایی بتوانیم اقتصاد خراسان جنوبی را به سمت توسعه حرکت دهیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حساب بانکی و گردش مالی واحد‌های بزرگ اقتصادی استان در خارج استان است گفت: حفظ منابع باید در دستور کار قرار گیرد.

ذاکریان با بیان اینکه اولویت سرمایه‌گذاری افغانستانی‌ها در ایران و به ویژه به واسطه همجواری با خراسان جنوبی است، عنوان کرد: برای جذب سرمایه‌گذاران این کشور باید مشوق‌هایی تعریف و بتوان در عرصه بین المللی از آن استفاده کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پیشنهادات و درخواست‌هایی در این زمینه تدوین و به مرکز ارسال شده است، بیان کرد:۱۱۰ فرصت در حوزه‌های مختلف استان شناسایی شده است و باید با تعامل و همکاری یک پکیج مناسب طراحی شود.

ذاکریان با بیان اینکه ۷۶ درصد سرمایه‌گذاری‌های خارجی در استان مربوط به کشور چین است، افزود: تکریم و حسن رفتار با سرمایه‌گذار خارجی باید به عنوان وظیفه شناخته شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اقتصاد چتر فراگیری برای همگان است لذا در این حوزه تفاوتی بین بخش دولتی و بخش خصوصی وجود ندارد، گفت: تمامی بخش‌ها چه دولتی و چه خصوصی در حوزه اقتصادی نباید باری بر روی دوش دیگری باشند.
منبع/فارس

برچسب ها: خراسان جنوبی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار