نشست خبری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اصحاب رسانه مطرح شد: 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه  برای توسعه تمام امور  مخابرات از سرمایه مردم هزینه شده است. افزود: اگر مخابرات در توسعه اینترنت ثابت حذف شود، سرمایه مردمی که طی ۵۰ سال توسعه پیدا کرده است، بدون استفاده شده و این به نفع مردم نیست.
کد خبر: ۱۰۰۹۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰ 16 November 2021

 
 
 
مجید سلطانی ادامه داد: بهتر است در این مورد از الگوی استاندارد بین‌المللی استفاده کنیم و می‌توانیم در توسعه ارتباطات ثابت موفق شویم. وی تاکید کرد:  سرمایه گذاری در شرکت مخابرات و اپراتورها الزامی است اما تا زمانی که سالانه ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان برای این کار صرف نشود، نمی‌توان جهش قابل لمسی را مشاهد کرد. 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره بهای تمام شده میزان تعرفه تلفن ثابت در شورای رقابت، افزود: پس از گذشت ۹ ماه از بررسی شورای رقابت، ۲ بخش تعرفه ثابت و متغیر برای مخابرات در نظر گرفته شد.سلطانی با بیان اینکه هر فرد به ازای کارکرد خود مبلغ ۴۵ ریال پرداخت می کند، افزود: پس از برررسی صورت‌های مالی سال ۹۹ مشخص شد هزینه تمام شده برای نگهداری خط تلفن در هر ماه ۲۱ هزار تومان است. 
 
۸۵ درصد مشتریان مخابرات از خدمات رضایت دارند
وی ادامه داد: آخرین آماری که از سامانه‌های رضایت مشتریان و رصد آن داریم نشان می دهد به طور میانگین ۸۵ درصد رضایت وجود دارد. رئیس شرکت مخابرات ایران افزود: ما اکنون ۲۰ میلیون کاربر فعال و بیش از۶ میلیون کاربر پهن‌باند ثابت داریم. ما باید به تمام نقاط کشور سرویس بدهیم که این مسئله کمی کار مخابرات را سخت می کند. وی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران متشکل از ۲ بخش همراه اول و تلفن ثابت است، اظهار کرد: متاسفانه بخش ثابت بسیار پرهزینه و عملا با روند فعلی توسعه آن بسیار کند است.
 
درآمد شرکت مخابرات با نرخ تورم سازگار نیست
سلطانی با بیان اینکه درآمد شرکت مخابرات با نرخ تورم سازگار نیست، گفت: طی ۱۲ سال گذشته قیمت ارز تقریبا ۳۰ برابر شده و هزینه‌های ریالی شرکت مخابرات نیز بیش از ۱۵ برابر افزایش یافته است ولی تعرفه‌های این شرکت ثابت مانده است. سلطانی با بیان اینکه  در حال حاضر ۱۷۵ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور راه اندازی کردیم و سرویس تانوما نیز ۱۸۰ هزار مشترک دارد، ادامه داد:  قبول داریم که این روند کند پیش رفته اما تهیه تجهیزات فیبر نوری کار آسانی نیست و در حال تهیه هستند. ما باید به این مسأله سرعت دهیم‌.»
وی درباره افزایش تعرفه تلفن ثابت که مدتی است مطرح شده است، افزود: افزایش تعرفه تلفن ثابت اتفاق نیفتاده است. وی یادآور شد: ما این مساله را به دولت قبل اعلام کردیم. هنوز فکر می‌کنیم تعرفه سال ۸۲ با گذشت ۱۸ سال به سود مخابرات است. وی با بیان اینکه  روزی که مخابرات خصوصی شد کمتر از ۱۰۰هزار پورت ای دی اس ال داشت، عنوان کرد:  اما اکنون ۱۰ میلیون پورت ای. دی. اس. ال در دسترس مردم است که نشان می‌دهد در این زمینه سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار