استاندار خبر داد:
استاندار خراسان جنوبی از از هدررفت ۴۰ درصدی آب تولیدی استان خبر داد و دلیل آن را فرسودگی شبکه یا وجود شبکه غیر مجاز بیان کرد.
کد خبر: ۱۰۰۱۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹ 14 October 2021به گزارش تابناک خراسان جنوبی "حمید ملانوری" در آیین بهره برداری از طرح های آبرسانی به ۱۷ روستا، کاهش این میزان هدررفت که درامدی برای استان ندارد را از برنامه های اولویت دار برشمرد.
استاندار تأکید کرد: نهادهای فرهنگی، مردم و رسانه ها در این زمینه وظیفه سنگینی به عهده دارند.
وی در ادامه ایجاد ۴۳ شبکه آبرسانی تا پایان سال را از دیگر اولویت ها بیان و اظهار کرد:
از ابتدای امسال ۳۰ شبکه آبرسانی روستایی در استان ایجاد شده است.
به گفته وی با طرح ها و پروژه هایی که در این مراسم به بهره برداری رسید اهالی ۷ روستا از نعمت آب برخوردار و ۱۰ مورد هم از آب پایدار برخوردار شدند.
به گفته وی آبرسانی به روستاها از طریق اجرای شبکه در روستاهای پرجمعیت و  به شکل سیار در روستاهای فاقد شبکه از برنامه‌های اولویت دار استان است.
استاندار تأمین آب شرب بهداشتی و سالم را از وظایف دولت برشمرد و گفت: استحصال، تولید، توزیع، بهره برداری و مصرف آب در استان کم آب، خشک و کویری خراسان جنوبی باید به درستی مدیریت شود.
ملانوری تأمین آب در استان را پرهزینه دانست و تصریح کرد: برای به دست آوردن آب شیرین باید مناطق زیادی مطالعه، چاه حفر و شبکه انتقال اجرا شکد که همه این ها مستلزم صرف هزینه و اعتبار زیادی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار