tabnakostan

قمه کشی و راه بندان در ماجرای شکار یک خرس!
دو روز پیش خبری مبنی بر شکار بی رحمانه یک قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه خرون دشتک سی‌سخت توسط شکارچیان و سودجویان منتشر شد که پس از انشار آن جزئیات جدیدی از ماجرا اعلام شد.
حادثه ای که می توانست منجر به مرگ یک خانواده شود!! / راهداری پاسخ دهد + تصاویر
ساعتی قبل یک خودروی سواری پراید در مسیر روستای بنه علیاری با پنج سرنشین در سیلاب گرفتار میشوند و خودرو به دره سقوط کرد.
کشت سنتی در روزهای ترسالی + تصاویر
در برخی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شیب زیاد زمین های زراعی، کشت بصورت سنتی و با استفاده از چهارپایان بخصوص الاغ انجام می شود.
انتقاد نماینده ولی فقیه در استان
از دست رفتن بودجه حوزه با حرکت نسنجیده مدیران
حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: برای رفع مشکلات کنونی که تعداد آن‌ها کم نیست، نیاز به مجاهدت و تلاش شبانه‌روزی داریم.
آقایان مسئول سری به بازار بزنند/ فروش اجبارى كالاها به همراه روغن جای تاسف دارد!!
تعزيرات حكومتى البرز نسبت به فروش اجبارى كالاها به همراه روغن در بازار های این استان واکنش نشان داد.
شقاوت و بی رحمی شکارچیان در دنا / تصاویر دلخراش
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: 3 نفر متهم به شکار خرس قهوه ای هستند یک نفر از آنها دستگیر و 2 نفر دیگر متواری است.
اتاق فرمان ترور در تل آویو ، یقه گیری سیاسی در تهران !
برخی رفتارها ومواضع اخیر از سوی یک جریان خاص که شهوت قدرت چشمان آنان را کور کرده و مانع دیدن  چالش های امنیت ملی ومنافع کلان کشور از سوی آنان شده است ،از اینروفعالین رسانه ای ومجازی باید این نکته را فراموش نکنند که اگر بخواهند جریان قدرت را در شکل گیری چنین تروهایی دخالت دهند  باید در موضعی بیطرفانه به تحلیل موضوع و کند وکاو مسایل پیرامون آن بپردازند.
امیدواری شکننده در کهگیلویه و بویراحمد !
امروز آماری امیدوار کننده اما شکننده اعلام شد که نشان داد تا حدود زیادی رعایت محدودیت ها و توجه مردم به رعایت دستورالعمل ها توانسته است در وضعیت شیوع ، بستری و مرگ و میر نقش موثر داشته باشد
ابتلا به کرونا و استعفای یک پزشک
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با انتشار متنی پس از هشت ماه مسئولیت در این معاونت استعفا داد.
بی برنامگی در توزیع مرغ دولتی متوجه کیست ؟!
بدون شک استاندار نماینده عالی دولت در استان است و بدلیل قرار گرفتن در راس هرم مدیریت استان ،بایستی انتظارات در حوزه های متعدد مدیریتی را برآورده نماید ،اما معنای مسئولیت نبایستی اینگونه برداشت شود که می بایست ایشان پاسخگوی سوء مدیریت و بی برنامگی تمامی دستگاههای مسئول در استان باشند .
اگر
شعاری که منتقدانی نیز به همراه داشت و به عقیده بسیاری کلمه "شکست" بار منفی داشته و نتایج مثبتی را در بر نخواهد داشت. هر چند رویه پیشگیری همچنان ادامه دارد اما با گذشت زمان از حضور این میهمان ناخوانده و سرکش این شعار کم رنگ شده و با همه گیری آن به فراموشی گرایید.
فناوری‌های پیشرفته ایران به شخص متکی نیستند/ پاسخ سخت به ترور شهید فخری‌زاده تضمین‌کننده امنیت کشور
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: پاسخ سخت به ترور دانشمند هسته‌ای کشور منجر به تأمین و تضمین امنیت کشور خواهد شد.
مرغ دزد ایلامی دستگیر شد : با برداشتی آزاد از رمان بینوایان ویکتور هوگو!
از قدیم شنیده ایم که هر گاه فقر از درب وارد شود ،ایمان از پنجره اش بیرون می رود ،اینکه فردی برای رویارویی با فقر ،ایمانش رازیر پا گذاشته ومرتکب بیرون آوردن مال دیگری از حرز می شود ،یعنی فقر فاجعه آفریده است ،آن هم فاجعه ای عمیق ،که هیچ ماله کشی و صورت مساله پاک کردنی هم قادر به زدودن آثار آن در جامغه نیست .
وقتی اپیدمی خودکشی بر پاندمی کرونا می چربد :خودکشی پایان بخش حیات پیرمرد مبتلا به کرونا در ایوان !
منابع آگاه از شهرستان ایوان خبر دادند که چند روز گذشته یک زوج سالخورده در پیرامون شهر ایوان به ویروس کرونا مبتلا شده اند ،پس از تحمل سختی ها ومرارت های جسمانی وروحانی ناشی از این بیماری ،فقر ونداری وترس از آینده مبهم باعث می شود تا مرد هفتاد ساله تمامی پنجره هابه سوی حیات را بر روی خود بسته ببیند !
۹۹/۹/۹؛ هدیه یا خیانت والدین به فرزندان/ تولدی شوم یا لاکچری؟
موضوعی مبنی بر تغییر تاریخ شناسنامه تولد کودکان به ۹۹/۹/۹ درفضای مجازی توسط ثبت احوال مطرح شده است.
اشک تمساح برای سلامت مردم ؛
مشت هایی که از آستین شعبان بی مخ های مجازی بیرون زده اند /لزوم هم افزایی مسئولین ونمایندگان استان برای غلبه برکرونا
امروز زمانی مناسبی برای تسویه حساب وقرار دادن این مدیر و آن مدیر مقابل هم نیست ،این اقدام فقط باعث ایجاد شکاف در جبهه مقابله با کرونا می شود ،شکست این جبهه و آن جناح یعنی فتح سنگر سلامت مردم از سوی ویروس مهاجم و ردیف شدن تابوت های هم استانی هایمان ،چه بسا عزیزی از خانواده خود ما !همین دیروز بود که سوگوار یک همکار عزیز شدیم !
تذکر سارا فلاحی در مجلس؛
قوه قضاییه مسببین ریزش بورس را محاکمه کند / مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ناکافی است / خط فقر به بالای 10 میلیون تومان خواهد رسید
سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در تذکری شفاهی از قوه قضاییه خواست تا مسببین ریزش بورس و متضرر شدن مردم را محاکمه کند.
آقایان مسئول ،دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس/ خودتان می دانید وصف های طولانی توزیع مرغ وبرنج ویروس کرونا !
 متاسفانه عدم برنامه ریزی ومدیریت صحیح وتامین مایحتاج مورد نیاز مردم از سوی مسئولان خود نشان از بی توجهی به مصوبات ستاد ملی کرونا وکادر سفید پوش درمان است که 9ماه به صورت شبانه روز در تلاش هستند تا هموطنان رخت سیاه بر تن نکنند هرچند بسیار از آنها ناباورانه جان شیرین خود را برای نجات همنوعان  خود از دست دادند
وقتی پای تدبیر لنگ می زند؛
حکایت تلخ تقابل نان وجان ؛ صف های مرغی در دوران محدودیت های کرونایی!
چرا مردم ما حاضر به پذیرش محدودیت ها نمی شوند ولی براحتی ریسک آن را می پذیرند ؟! این درسی است که مسئولین باید از رفتار مردم بگیرند! واقعیت این است گرانی ها ،شرایط سخت زندگی و از دسترس خارج شدن برخی محصولات برای قشر متوسط وضعیف جامعه باعث شده است تا مردم جانشان را بهای سیرکردن شکم بچه هایشان قرار دهند !
وضعیت کرونا در همجواری کهگیلویه و بویراحمد
از آنجا که یکی از عوامل بروز و شیوع این بیماری سفرهای افراد در برخی استان ها است و با توجه به ارتباطات خانوادگی و کاری معمول میان ساکنین استان های همجوار بد نیست که نگاهی به وضعیت استان های همجوار کهگیلویه و بویراحمد بیاندازیم.
اولین اقدام عملی ضمانت اجرایی دستورالعمل های کرونایی / بازداشت 3 شهروند بدون ماسک در کهگیلویه و بویراحمد
دادستان عمومی شهرستان دنا گفت: سه نفر به دلیل استفاده نکردن از ماسک در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا دستگیر شدند.
توصیه نماینده ولی فقیه در استان به سیاسیون
در سفر قالیباف به دنبال درخواست های کوچک و محلی نباشید
حجت الاسلام حسینی : در سفر قریب الوقوع قالیباف به استان نباید درخواست‌های کوچک، فردی، منطقه‌ای و محلی موجب شود تا نتوانیم از رهگذر این سفر برای توسعه استان گامی برداریم.
تدکر شفاهی سید محمد موحد
انتقاد از جهت دادن بودجه به سمت طرح های خاص!
نماینده کهگیلویه، بهمنی، چرام و لنده در مجلس اظهار داشت: زمان توجه به محرومان و توسعه متوازن در چارچوب قانون بودجه رسیده است.
لزوم بررسی عوارض داروی
به گفته برخی صاحبظران با وجود گزارش های داخلی از سوی دغدغه مندان وحتی سازمان بهداشت جهانی ،بی اثر بودن داروی رمدسیویر به اثبات رسیده است ،اما در کمال تعجب نه تنها این دارو از چرخه درمان کشور حذف نشده بلکه برخی مراکز درمانی نیز در توزیع آن در بین مردم نقش آفرینی می کنند .
طرح هوشمند تعطیلی دوهفته ای ،طرحی که هوشمندانه معیشت و جیب مردم را نشانه گرفته است !
با این حال شیوه اجرای این طرح در شهرهای قرمز ونارنجی استان که از همین ساعات ابتدایی به شکلی ناقص دنبال می شود واز سویی نیز این طرح که دستگاههای دولتی و بانکها بعنوان کانون اصلی انتشار ویروس کرونا مستنثی نموده ،پیشاپیش نتیحه نهایی اجرای آن را مشخص کرده است .
به بهانه تایید طرح تامین کالاهای اساسی در شورای نگهبان؛
معیشت مردم در گروگان جریان های سیاسی
بررسی نحوه مواجهه نمایندگان مجلس با این طرح و رویکرد تخاصمی بخش اعظمی از نمایندگان با دولت ،باید اذعان کرد که این طرح قبل از این که در راستای دغدغه مردم به تصویب رسیده باشد ،به دلیل آگاهی تصویب کنندگان از وضعیت اقتصادی ومنابع درآمدی کشور و علم به عدم تامین منابع آن از سوی دولت ،می توان از آن به عنوان طرحی نام برد که با اهداف سیاسی ،معیشت و سفره مردم در گروگان جریانات سیاسی قرار گرفته است .
واکنش پایانه مرزی مهران به خبر ضرب وشتم زوج عراقی +پاسخ تابناک
بدنبال انتشار این مطلب مدیر پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی مهران با انتشار جوابیه ای خواستار انتشار آن در رسانه شد که عینا جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شود.
رکود گردشگری ایران و افت بازار صنایع دستی در سال کرونایی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با بیان اینکه صنایع دستی البرز از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار غنی است، گفت: سکونت اقوام مختلف در استان البرز باعث تنوع صنایع دستی این استان شده است. تقریبا از همه اقوام ایرانی در البرز زندگی می کنند و صنایع دستی منطقه خود را در البرز تولید می کنند.
معاون استاندار البرز:
شیشه عمر مردم در دستان ستاد کرونا/ پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران برای البرز هم اجرا می شود
نورمحمد فردی با اشاره به وظایف قراگاه‌های استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: وظیفه این قرارگاه پیگیری مصوباتی از ستاد ملی یا استانی کرونا است که یا اجرایی نشده اند یا در اجرای آنها ضعف وجود داشته است.
باز هم وعده های توخالی/ مشکل کمبود روغن نباتی کی حل می شود؟
رئیس سازمان صمت البرز در پاسخ به اینکه آیا امیدی برای ارزان شدن برخی کالاها هست، توضیح داد: این امکان متاثر از وضعیت اقتصادی کشور از جمله نرخ ارز، میزان فروش مواد پتروشیمی و تغییراتی در وضعیت تحریم‌ها است.
درسهایی که مردم و مسئولین باید از درگذشت
درگذشت این شخصیت اجتماعی و صاحب نام استان ایلام آن هم در حساس ترین برهه از زمان یعنی در اوج بجران کرونا وبه واسطه همین ویروس ،حاوی درسهایی است که می تواند از ابعاد مختلف اجتماعی وسیاسی مد نظر مردم ،سیاسیون ونمایندگان استان ایلام درمجلس شورای اسلامی قرار گیرد .
تحلیلی بر انتخاب رییس مجمع نمایندگان استان ایلام : ساختار های پارلمان قایل به فرد نشوند
برکسی پوشیده نیست که ریاست مجمع نمایندگان هر استان تنها ساختاری درون سازمانی در راستای تسهیل بروکراسی اداری شکل می گیرد اما در عمل رییس مجمع نمایندگان هیچ برتری یا امتیازی نسبت به دیگر همکاران خود برخوردار نخواهد بود ،همچنان که رییس مجلس شورای اسلامی هم تنها از یک رای در پارلمان برخوردار است ،رییس مجمع هم چیزی فراتر از همان حق رای وحق نظارت را نمی تواند برای خود قایل شود .
به بررسی فوری نیاز دارد : نقش دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان مصطفی در افزایش مرگ ومیرییماران کرونایی !
ساده تر بگوییم زمانی که بیماران کرونایی به اکسیژن ساز مرکزی بیمارستان متصل می شوند ،مانیتور نشان دهنده علائم حباتی سطح اکسیژن را 55درحه نشان می دهد این درحالیست برای اینکه یک بیمار کرونایی دروضعیت استیبل قرار گیرد سطح اکسیژن مورد نیاز باید به 80درجه برسد
تابناک ایلام در گفتگو با معاون سیاسی وامنیتی استان بررسی کرد؛
پیشنهاد تعطیلی استان ،موانع ومحدودیتها /استانداری ایلام  ومانعی به نام محدودیت های قانونی
با این حال این روزها رسانه ها وفعالین اجتماعی استان تنها راه ممکن برای قطع زنجیره ابتلا و کاهش مراودات انسانی را در تعطیلی دو هفته ای استان واعمال قرنطینه جستجو می کنند .طرح این موضوع در حالیست که براساس قوانین ومقررات سازمانی ،ستاد کرونای استان بعنوان بخشی از ستاد ملی از اختیارات وتوان لازم برای اجرایی شدن این پیشنهاد کارساز برخوردار نیست.
هشدار! خودرویتان را به دام مکمل‌های سوخت نیندازید
مدیر شرکت نفت البرز درخصوص استفاده از مکمل های سوخت به رانندگان هشدار داد.
چرا استاندار تعطیلی دو هفته‌ای استان ایلام را اعمال نمی‌کند؟!
اما سوال اینجاست ،آیا استاندار با وجود یدک کشیدن عنوان نماینده عالی دولت دراستان ،از این سطح از توان و اختیار برای تعطیل نمودن دوهفته ای استان واعمال قرنطینه کامل برخوردار است ولی به آن عمل نمی کند ؟
سایه مرگ کرونا بر سر مردم ایلام /فوت 14نفر آمار کمی نیست / استان باید قرنطینه شود
صرفنظر از اثرات و دلهره هایی  که بحران سیاه بر سر مردم استان ایلام گسترانیده شده است ،اهمیت خبری آن به حدی بزرگ بود که حتی رسانه های برون مرزی نظیر بی بی سی ویورو نیوز نیز به آن پرداختند . معنای این روبداد مهم این است که استان ایلام رفته رفته به سمت یک فاجعه انسانی حرکت می کند.
سرمایه‌هایی که بر باد رفت/ دولت مردم را در بازار بورس رها کرده است!
رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی البرز با اشاره به بی تدبیری دولت در بحث بورس گفت: انتظار می رود دولت به قضیه بورس ورود کرده و مشکل مردم و سرمایه گذاران را حل کند.
پاتک کرونا به ایلام : مردم !اگر دلتان می خواهد که بمیرید رعایت نکنید!
اگر امروز مردم ما به خودشان نیایند و جدی درمقابل این پدیده ایستادگی نکنند ،دو پاتک دیگرکافیست تا ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شود آن وقت باید منتظر فاجعه بزرگ انسانی در استان ایلام باشیم .
استاندار کرمانشاه خبر داد:
احتمال تعطیلی مشاغل غیرضروری در کرمانشاه
استاندار کرمانشاه گفت:با توجه به تشدید ویروس کرونا در استان و عدم توجه مردم برخی مشاغل غیر ضروری در استان تعطیل می شوند.